Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wirtualny lekarz

• Please log in to reply
34 odpowiedzi na ten temat

ebe

ebe

Użytkownik

• Members
  • PipPipPipPip
  • 501 Postów:
  • Miasto uczelni:Lublin
  • Rok rozpoczęcia studiów:2010
  • Wydział:LEK

Witam

Co sądzicie o koncepcji wirtualnych konsultacji - kontakt poprzez wideorozmowę , wyniki badań jako załączniki

Wszystko płatne on-line

Pytam bo spotkałem się z takimi platformami 

Pozdrawiam

Szymon Suwała

Szymon Suwała

Użytkownik

• MedFor.me
  • 758 Postów:
  • Miasto uczelni:Łódź
  • Rok rozpoczęcia studiów:2007

Badanie podmiotowe i badania dodatkowe - możliwe.

Badanie przedmiotowe - niemożliwe.

Wniosek? Trudno uznać taką konsultację za faktyczną konsultację. 

ebe

ebe

Użytkownik

• Members
  • PipPipPipPip
  • 501 Postów:

Oczywiście że taka "wizyta" nie zastąpi prawdziwej

Ale w sytuacji zdiagnozowanej choroby - skonsultować leczenie pokazując wyniki badań

Jako 1 krok: mam wizytę na za 2 miesiące , nie chce wydawać na wizytę prywatną ale wydam np 1/4 by dowiedzieć się czegokolwiek np co to może być i ewentualnie jakie np zmiany w diecie mogę zastosować itd

touggourt

touggourt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 12 Postów:
  • Miasto uczelni:Bydgoszcz

Jak to ma kosztować 1/4 wizyty prywatnej to kto chciałby tak konsultować? 

Messer

Messer

Użytkownik

• MD
  • 128 Postów:
  • Miasto uczelni:Wrocław
  • Rok rozpoczęcia studiów:2005

Niepoważne, nierzetelne.
Nie widzisz pacjenta, nie badasz- nie masz pełnego obrazu.
Tak się nie powinno robić. Zresztą jak w takiej sytuacji wystawić receptę? Tak czy inaczej tego typu działalność to ryzykowne podkładanie się. W przypadku gdyby
"wirtualnemu" pacjentowi coś się stało i miałby w dokumentacji taką "wizytę" - wspaniała łatwa sprawa dla prawnika. Zaniedbanie udowodni z każdej strony. Co więcej- będzie miał rację.

Czas poświęcony na taką "wizytę" tak samo długi jak zwyczajna wizyta, więc jaki to ma sens?

ebe

ebe

Użytkownik

• Members
  • PipPipPipPip
  • 501 Postów:

Sam jestem sceptyczny ale z materiałów medialnych jak i rzucie oka na stronę platformy obraz jest następujący

- wideo konsultację jako cześć pakietu medycznego (takiego prawdziwego ) albo jako usługa o kosztach ok 30 zł  przy pytaniu email  jeszcze mniej

- 0 recept w takich wizytach , forma jedynie informacyjna

Czyli trafiamy do lekarza POZ  , on zleca badania i kieruję nas do specjalisty który orzeka o konieczności operacji - a my obawiamy się niej a wiec przesyłamy wyniki badań by skonsultować nasz przypadek

Twórca w jednym z wywiadów przytaczał argument że dzięki temu nie trzeba jeździć(często do innych ośrodków rozsianych po Polsce )  po lekarzach by pokazać im tylko wyniki - oszczędność czasu i pieniędzy

Pamiętam też z własnego doświadczenia wizytę u endokrynologa która polegała na zebraniu wywiadu a następnie wypisaniu badań laboratoryjnych jakie powinienem wykonać , a gdy odbiorę wyniki bym przyszedł ponownie

To samo mogłoby odbyć się wirtualnie

Aczkolwiek jestem sceptyczny zarówno patrząc jako przyszły lekarz oraz jako potencjalny klient

By taka usługa była dla mnie jako pacjenta konkurencyjna musiałaby być bardzo tania , co patrząc jako student czyni tę formę dorabiania nieatrakcyjną  

Messer

Messer

Użytkownik

• MD
  • 128 Postów:

-->Czyli trafiamy do lekarza POZ  , on zleca badania i kieruję nas do specjalisty który orzeka o konieczności operacji - a my obawiamy się niej a wiec przesyłamy wyniki badań by skonsultować nasz przypadekCzyli trafiamy do lekarza POZ  , on zleca badania i kieruję nas do specjalisty który orzeka o konieczności operacji - a my obawiamy się niej a wiec przesyłamy wyniki badań by skonsultować nasz przypadek

Taka konsultacja byłaby nie w porządku wobec pierwszgo lekarza. Znów: nie badamy pacjenta- nie powinniśmy się wypowiadać, zwłaszcza jeśli podważamy tym opinię kolegi po fachu

ebe

ebe

Użytkownik

• Members
  • PipPipPipPip
  • 501 Postów:

I tu się nie zgodzę z tobą , czasem jeden przypadek może być różnie kwalifikowany poprzez rożnych lekarzy ze względu na ich doświadczenie czy zaplecze techniczne dostępne w ich ośrodkach 

Dlatego nie widzę nic nieetycznego w przyjęciu pacjenta który chce upewnić się że ma być lub jest optymalnie leczony 

Messer

Messer

Użytkownik

• MD
  • 128 Postów:
I tu się nie zgodzę z tobą , czasem jeden przypadek może być różnie kwalifikowany poprzez rożnych lekarzy ze względu na ich doświadczenie czy zaplecze techniczne dostępne w ich ośrodkach 

Dlatego nie widzę nic nieetycznego w przyjęciu pacjenta który chce upewnić się że ma być lub jest optymalnie leczony 

Owszem- ale powinna być to normalna wizyta face-to-face.
Jeśli jeden lekarz stawia diagnozę i daje zlecenia, a drugi po rozmowie internetowej czy telefonicznej (!) daje inne zlecenia... To po prostu nie gra.

ebe

ebe

Użytkownik

• Members
  • PipPipPipPip
  • 501 Postów:

Jakby  ingerował w terapie to może i tak ale jeśli tylko doradzi dalsza diagnostykę lub poprze poprzednika to w moim odczuciu co innego

gajara18

gajara18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 10 Postów:
  • Miasto uczelni:Warszawa
  • Rok rozpoczęcia studiów:2013
  • Wydział:inny

Na jednym z serwisów internetowych z dziedziny urologi coś takiego istnieje .

Tam zadaje sie pytanie z tej dziedziny i płaci przelewem dopiero po zaksiegowaniu kwoty dostaje się odpowiedz Cena to ok 10 zł za porade .

Fajna rzecz ,przydatna i jest bardzo dużo chętnych .

SaNataANa

SaNataANa

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 285 Postów:
  • Medal młodszego asystenta marketingowca - Użytkownik pomaga w promocji MedFor.me!
Na jednym z serwisów internetowych z dziedziny urologi coś takiego istnieje .

Tam zadaje sie pytanie z tej dziedziny i płaci przelewem dopiero po zaksiegowaniu kwoty dostaje się odpowiedz Cena to ok 10 zł za porade .

Fajna rzecz ,przydatna i jest bardzo dużo chętnych .

jeśli to może być dla kogokolwiek fajne, to pozdrawiam serdecznie...

Deadline

Deadline

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 49 Postów:
  • Miasto uczelni:Białystok
  • Rok rozpoczęcia studiów:2011

Takie portale niedawno zaczeły powstawać i pewnie nadal powstawać będą.

Osobiście, jako pacjent nie skorzystałbym z tej formy konsultacji, a jako lekarz nie chciałbym brać w czymś takim udziału. Ale każdy może decydować o sobie.

Jest np. taki portal:

http://www.qzdrowiu.pl/

Mateusz Palczewski

Mateusz Palczewski

Użytkownik

• MedFor.me
  • 2674 Postów:
  • Rok rozpoczęcia studiów:2006

Jeszcze się trzeba zastanowić jakie korzyści z tego wypływają.

Załóżmy, że uzyskujemy taką poradę i co ona nam daje? Ani nie ma ona mocy skierowania na badanie, ani skierowania na zabieg, ani nie jest receptą.

Taka osoba wg mnie może otrzymać tylko informację typu "możliwe, że jest to astma, proszę udać się teraz do lekarza POZ i poprosić o skierowanie na..."

Jedyne co sobie wyobrażam, to osoby, które nie znajdują rozpoznania dla siebie albo chcą skonsultować czy na prawdę powinny np iść na strumektomie z takimi a takimi wynikami i dotychczasowym leczeniu.

gajara18

gajara18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 10 Postów:

Taka porada może bardzo wiele.

Mnie np upewniła w tym co się dowiedzałam czytając różne strony i literature fachową .

A chodziło o Cewnik TJ , czy inaczej zwany pig tail . W większosci szpitali jest zakładany na okres 6-12 tygodni .

A jest tez cewnik roczny który utrzymuje sie od 6 do 10  miesięcy zazwyczaj . Niestety gdyby nie net żaden lekarz by mi go nie zaproponował . A tak sama szukałam ,potwierdziłam swoje przypuszczenia na takim portalu i z takimi informacjami poszłam dyskutować z lekarzem .

Często lekarze myślą że pacjent nic nie wiem ,a tu jednak mogą się zdziwić :-)  

SaNataANa

SaNataANa

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 285 Postów:
  • Medal młodszego asystenta marketingowca - Użytkownik pomaga w promocji MedFor.me!

nie wiem na czym polega taki cewnik, ale posiadanie ciała obcego przez tak długi czas w swoim ciele nie brzmi zbyt bezpiecznie z powodu różnych mikrobów, które lubią takie środowisko, więc może jest powód, dla którego żaden lub prawie żaden lekarz tego nie proponuje.

A to, że lekarze myślą, że pacjenci nic nie wiedzą... bo tak najczęściej jest. Szkoda tylko, że jest też gros lekarzy, którzy uważają się za bóg wie kogo i pogardliwie podchodzą do każdego pacjenta, ze studentami medycyny i innymi lekarzami włącznie. Da faq?!

gajara18

gajara18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 10 Postów:

Wiesz to nie temat bym pisała o wszystkim ,ale w niemczech stosują tylko roczne gdyż samo zakładanie i wyjmowanie to już jakieś podrażnienie .

A co do lekarzy niestety większość których spotkałam przez 19 lat swojej choroby ,myśli ,że pacjent to idota i trzeba jak najbardziej uprościć swoją gadke . Niestety mi nikt nie wciśnie kitu bo wszystko wszystko co mam w necie przeczytałam ,jeśli nie wiem czegoś pytam .

Tak więc zwykle to ja mówie a lekarz zdzwiony moją wiedzą słucha  :smile:

Dlatego przez takie postępowanie lekarzy ludzie szukają odpowiedzi na swoje pytania  w necie

Zwykle wkurza mnie wiedza urologów czym się rózni nerka przeszczepiona od własnej lub pytanie a jak długo sie utrzymuje taka nerka ...

Wtedy mi ręce opadają na wiedze medyczną  danego lekarza .

Wstaje i dobitnie odpowiadam na te pytania :-)

Messer

Messer

Użytkownik

• MD
  • 128 Postów:
Taka porada może bardzo wiele.

Mnie np upewniła w tym co się dowiedzałam czytając różne strony i literature fachową .

A chodziło o Cewnik TJ , czy inaczej zwany pig tail . W większosci szpitali jest zakładany na okres 6-12 tygodni .

A jest tez cewnik roczny który utrzymuje sie od 6 do 10  miesięcy zazwyczaj . Niestety gdyby nie net żaden lekarz by mi go nie zaproponował . A tak sama szukałam ,potwierdziłam swoje przypuszczenia na takim portalu i z takimi informacjami poszłam dyskutować z lekarzem .

Często lekarze myślą że pacjent nic nie wiem ,a tu jednak mogą się zdziwić :smile:

Sama zainteresowałaś się opcjami leczenia i sama znalazłaś informacje. Świetnie- tylko po co do tego jeszcze wizyta online? ;) Kasa w błoto w tym przypadku ;)

gajara18

gajara18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 10 Postów:

By potwierdzić informacje zasłyszane , niestety jestem kiepska z jezyków a większośc publikacji jest po angielsku lub niemiecku . Wiec zamiast tłumaczyć i sie męczyć potwierdziłam informacje i swoje przypuszczenia przez porade online lekarza .

lily

lily

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 26 Postów:
  • Miasto uczelni:Łódź
  • Rok rozpoczęcia studiów:2008

Mnie zastanawia co innego - Twój lekarz mówi jedno, lekarz online mówi drugie. Co wtedy? Trzeci lekarz, np. telefoniczny, dla ostatecznego stwierdzenia który z nich miał rację, czy też może rzucanie monetą?

A konsultację bez badania można bez wahania porównać właśnie do rzucania monetą - albo lekarz trafi z opinią, albo nie...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Kontakt: redakcja@medfor.me
  Reklama: aktualna oferta