Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam malo pytanie... Ta strone dostalam z pewnego forum, mam maly problem probowalam jakos go rozwiazac przez internet pytac na forach ale hejterzy dali gore postanowilam napisac tutaj.

Co prawda jeste. Dopiero w I klasie liceum, od 6 lat trenuje pilke reczna ( tak wiem 2 zupelnie inne kierunki) mam prosbe czy wszyscy ktorzy tu sa moga mi opisac jak wygladaja studia medycyny? Strasznie interesuje mnie ten kierunek! Natomiast wydaje mi sie ze jest maly problem olsnienia o medycynie doznalam niedawno a w szkole wynikow dobrych nie mialam nigdy... Czy ma studiach zwracaja uwage na oceny z klasy I czy II liceum? Co trzeba umiec na moj wiek jaki zakres czego powinnam sie douczyc wiem ze chemia i biologia jest bardzo wazna i jezyk a co do tego dolozyc? Bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma się do tego pytania piłka ręczna, o której wspomniałeś :) Nie, nikogo nie obchodzą Twoje oceny, ani z pierwszej, ani z drugiej, ani z maturalnej klasy, jedyne co uczelnię interesuje przy rekrutacji to wyniki maturalne. U mnie w grupie w sumie my między sobą nawet nie poruszaliśmy tematu ocen w szkole, a i wyniki matury w sumie nikogo jakoś strasznie nie interesowały. Jeśli chcesz aplikować na kierunek lekarski musisz posiadać wg mnie wiedzę z rozszerzonej biologii i chemii, co też jest potrzebne do rekrutacji. Co do wymaganych przedmiotów musisz to sprawdzać na stronach uczelni medycznych w dziale rekrutacji. Niektóre z nich wymagają jeszcze trzeciego przedmiotu, np. matematyki. Język nie jest potrzebny do rekrutacji, choć niewątpliwie jeśli planujesz robić w tym zawodzie karierę to jest on niezbędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnialam dlatego o pilce recznej poniewaz mozna sie domyslic ze jak sportowiec to prymusen ta osoba nie jest ( oczywiscie nie kazdy :)) ) a jesli chodzi o biologie chemie to wszystko od podstaw? Czy na studiach takze bede to powtarzac czy tylko sprawdziany czy to umiem? ( pytam poniewaz nic nie wiem na ten temat)

I czy sa jakies zajecia przed wybraniem samych studiow zeby zobaczyc jak to jest czy bym "nie pękła" widzac wszedzie krew lub powyginanego czlowieka takie rzeczy widzialam na filmach jakos mnie to specjalnie nie wzruszalo ale boje sie ze na zywo moglo by byc inaczej.

Czyli jak mowisz wazne zebym miala biologie i chemie na rozszerzeniu dobrze?

Natomiast niektorzy mowia ze nawet 85% to moze byc za malo? To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie na studiach powtórek takich jak na wcześniejszych etapach szkoły, tutaj masz po prostu termin kolokwium ustalony na X, wiesz że do niego obowiązują konkretne działy i masz mieć na dzień kolokwium wiedzę. Wykłady są zawsze z inną osobą, więc nie można powiedzieć, że na każdym można się czegoś nauczyć, zresztą mniejszość chodzi na wykłady, bo w większości są niestety jedynie stratą czasu. Wszystko tutaj zależy głównie od przedmiotu, ale raczej jest tak, że musisz się od zera uczyć rzeczy, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkałaś :) I jest to w 95% nauka własna, więc musisz umieć się uczyć i przyswajać duże dawki treści w krótkim czasie. 
Co do zajęć "przed studiami" to nie sądzę, raczej nikt nie wpuści do prosektorium nikogo spoza, bo wtedy pewnie każdy ciekawski chciałby tam wejść. Z doświadczenia wiem, że bardzo mało osób reaguje jakoś strasznie na takie widoki, więc spokojnie :P 
Tak, biologia i chemia to raczej podstawa. 85% z obu na dzień dzisiejszy spokojnie wystarcza, bo daje to razem 170 punktów, a progi najniższe to z tego co pamiętam około 165.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o specjalizacje to trzeba miec jakas wiedze im wieksza tym lepszy szpital czy wszyscy sa tzw. "Wrzucani do jednego worka"? :)

I jesli chodzi o dana dziedzine bede musiala wynrac od razu czy dadza "macnąć" po trochu z kazdego rodzaju? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do specki jeszcze masz długą drogę;) Najpierw dostań się na medycynę, potem będziesz analizowała sposoby i zasady robienia specjalizacji :D Wszystkiego będziesz mogła liznąć na studiach, choć odrobinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceny nigdy nie oddają wiedzy ucznia, każdy nauczyciel ma swój system. Uczelnie biorą pod uwagę jedynie wyniki maturalne. 

Nie wiem skąd wzięło się to z ocenami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.