Skocz do zawartości
eMCe71

Porównanie uczelni medycznych - progi i wymagane przedmioty na maturze

Recommended Posts

Nie, wyszliśmy z założenia, że na studia niestacjonarne kandydaci dostają się znacznie znacznie łatwiej i uwzględniliśmy próg studiów stacjonarnych.

No tak patrząc na Wrocław to 20 pkt mniej przy rekrutacji. Nie wiem jak z innymi uczelniami bo jeszcze nie sprawdzałem. Znacie osobiście studentów niestacjonarnych? Rozumiem ,że studiują razem ze stacjonarnymi?

Znamy, pewnie ;) Wszyscy studiują razem i nie ma absolutnie różnic :) Nawet nie wiesz who is who :) Chyba, ze zapytasz ;)

W ostatnim roku na niestacjonarne w Lublinie próg był bodajże 152, chociaż mógł się też zmienić (obniżyć).

Z punktu widzenia studenta niestacjonarnego (czyli mnie) różnic praktycznie nie ma, jedyna to brak w-fu.

W mojej głowie narodziło się takie pytanie dlaczego Poznań uważa się za najlepszą uczelnie? Pieniądze?

A kto tak uważa? Mój kontakt z Poznaniem zakończył się na rozmowie z dziekanatem upewniającej mnie, że dobrze przeczytałam, oni chcą mojego świadectwa albo odpisu notarialnego jeszcze w rekrutacji. Do tej pory sądzę, że jaja sobie robili.

• Like 1

Ja słyszałem opinie ze Poznań jest populary i ma tam te kilka puntów wyższy próg bo później jest light , a na inne uczelnie łatwiej się dostać(np 167 zamiast 170) ale później jest ciut ciężej

Ale nie mam na to żadnego dowodu jedynie tak zasłyszałem

Ja tam w swoich stronach słyszałem, że najlepsze uczelnie medyczne w kraju to, wg kolejności, Warszawa, Kraków, Lublin;) O uczelniach we Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku czy Olsztynie dowiedziałem się w klasie maturalnej q:

Mnie do głowy tłukli, że liczą się Kraków, Warszawa i Wrocław, do Lublina i Katowic idą ci, co byli za głupi, żeby fizykę zdawać.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się