Skocz do zawartości

Porównanie uczelni medycznych - progi i wymagane przedmioty na maturze


dr Mateusz Palczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, Zabrze to już nic dobrego z Ciebie nie będzie, wstyd lda rodziny, że nic tylko zrobić operację plastyczną i uciec nocą z kraju. :) To się mówiło, kiedy każdy oczywiście planował iść na ujot. Więcej takich opinii pewnie w temacie "Jak ludzie wyobrażają sobie studia".

Żarty na bok, ja często słyszałam, że liczą się trzy wymienione uczelnie do tego stopnia, że koleżanka która dostała się do Lublina i Katowic miała w domu piekiełko pt. "skończysz na ulicy, nikt cię nie zatrudni" podczas w normalnych rodzinach w takiej sytuacji mszę dziękczynną:)

Kolejna sprawa- w LEPie jest dość duża przepaść między łódzkim cywilnym i woj-lekiem. Ma ktoś pomysły skąd to się bierze? Łatwiej raczej nie mają, rzeź gorsza niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem wielokrotnie i to od ludzi, którzy z Katowicami styczność mieli, że to Mordor. I na pewno nie słyszałem, żeby Lublin był dobry :) Nie mam porównania do innych, ale myślę, że na pewno nie błyszczy, ponadto trzeba czasami wziąć poprawkę na to, że ta uczelnia głęboko mentalnie jeszcze w PRL siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszałem że Ci gorsi wybieraja Bydgoszcz i Białystok , ci co nie znają trwogi i sa lekko sado-maso idą do kato , lublin patrząc po progach ma kilka punktów wyżej zawsze niż w/w , co prawda jest lekko" magiczna" uczelnia (to do postu jawron ale spotkałem się z rankingami gdzie w pierwszej 5 był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za lepszego ani nawet za jakiegoś troszeczkę dobrego. Mam WIELKĄ motywację, uczę się dużo ponieważ nie jest tak ,że po pierwszym przerobieniu jakiegoś działu wszystko załapałem. No ale spróbuję na Wrocław, Poznań, Katowice i może Lublin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gorsi" wybierają Bydgoszcz i Białystok, bo najczęściej sytuacja ich do tego zmusza. Idą tam, gdzie się dostają, a w tych miastach progi są najniższe. Do tego dochodzą Katowice, które dla niektórych są ostatnią deską ratunku. "Lepsi" mogą przebierać w pozostałych uczelniach. Ja skłaniam się ku UM w Białymstoku nie dlatego, że jest tam trochę lżej, niż np. na CMUJ, tylko raczej ze względów sentymentalnych, choć coraz częściej zastanawiam się, czy nie lepiej wybrać miasta, w którym jest więcej klinik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.