Skocz do zawartości

Jak z Polskiej uczelni medycznej dostać się do pracy w USA?


Mr.H

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...

Witam, jako że jestem nowy, chciałem się spytać o kilka rzeczy:

1. Jak wygląda praca lekarza po rezydenturze (bo kilka osób pisze, że później jest "lekko", a przynajmniej znacznie łatwiej w porównaniu do rezydentury - jedna osoba z USA twierdzi, że lekarz na klinice ma mniej więcej ustalone stałe i wygodne godziny pracy, za to chirurgia i ostry dyżur musi być pod wezwaniem 24/7 - czy to prawda?)

2. Jak i kiedy najlepiej zorganizować egzaminy (np. część zacząć podczas studiów),wizy (rozumiem, że najlepiej starać się o H1/J1?) i wyjazdy. Czyli jak wyglądałby rozsądnie ułożony plan działań? No i nie do końca rozumiem o co chodziło z pracą opieki nad starszymi - czy czas egzaminów i przygotowań itd... powoduje, iż musiałbym znaleźć tam pracę tymczasową?

 

Dziękuję z góry za cierpliwość i odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam.
Chciałabym dowiedzieć się jak wygląda ścieżka edukacji umożliwiająca pracę w USA? Z tego co zrozumiałam z poprzednich postów, możliwe jest ukończenie studiów w Polsce a następnie wyjechanie za ocean, egzaminy, rezydentura, specjalizacja... Byłabym jednak wdzięczna, gdyby ktoś opisał dokładniej swoją edukację.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jestem lekarzem w USA wiec sprobuje odpowiedziec na pytanie.

 

Musisz oczywiscie skonczyc studia medyczne w Polsce (one sa uznawane bez problemu)

Nastepnie musisz wziasc USMLE step I, II, III and clinical exam.  One sa bardzo trudne I kosztowne.  Plus musisz umiec je zdawac.  Nie wiem jak to opisac po Polsku ale jest sztuka zeby widziec przez te pytanie I widziec co oni chca od Ciebie. Ja bym zdala te wszystkie egzaminy pierwsze.  Ja step III brawam juz na residencji ale chyba od foreign grads moga to zadac przed aplikacja.  Jest Match system.  To znaczy ze masz jedna aplikacje I wysylasz ja do programow.  Kazda aplicacja kosztuje (1 fee za 10 a powyzej 10 musisz doplacac)

Musisz te egzaminy zdac bardzo dobrze.  Nie ma rady bo zawsze wezna Amerikaninow przed Toba ale zwykle maja kilka miejsce zarezerwowanych dla foreign grads.  Na jako specjalizacje chcesz isc bo to jest bardzo bardzo wazne?

 

Family Medicine bedzie Ci sie latwiej dostac niz na przyklad hirurgie

 

Wizy to nastepna sprawa na ktorej sie tak bardzo nie orientuje bo jestem obywatelka.  Wiekszosc dostaje chyba J1.  Wiem ze jak chcesz pozniej zrobic fellowship na sub-specialty to niektore program nie moga przyjac jak nie maja green card albo obywatelstwo ale inne moga.

 

Jak masz jeszcze pytania to sprobuje odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak abstrahujac od konkrentych osob w tym temacie, to mnie cały czas zadziwia, co w tej medycynie takiego jest, ze tyle ludzi sie pcha, zdaje trudne egzaminy przez x lat, zeby potem zdawac jeszcze trudniejszy, po kilku latach jeszcze trudniejszy, na studiach siedzi w ksiazkach dniami i nocami, potem na specjalizacji dniami i nocami, a potem jako specjalista w kliku robotach dniami i nocami... zeby odpowiadac za ludzkie zycie, byc ciaganym po sadach, a na koncu gowno z tego miec. Dla mnie to zjawisko niezwykle.

 

Czasem to mi sie wydaje, ze jakby czlowiek czas i prace, ktora poswiecil zdobywajac tytul lekarza specjalisty, poswiecil rozkrecaniu wlasnego biznesu, to po tych kilkunastu latach bylby milionerem, a nie marnym doktorem, ktora zaczyna zarabiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

W 2009 roku jak sie dostalem na rezydenture z anesthezjologii w USA po skonczeniu studiow w PL to myslalem ze mialem duze szczescie bo konkurencja byla zazarta jak na te czasy. Ale z tego co slysze od wielu ludzi ostatnio konczacych studia medyczne poza USA to juz teraz mozna zapomniec o konkurencyjnych specjalizacjach. Juz wkrotce dostanie sie na jakakolwiek specjalizacje z zagranicy bedzie niemal niemozliwe. Dlatego ze bedzie tyle samo pozycji na rezydenture co amerykanskich studentow medycyny konczacych studia. Czytajcie ponizej:

 

http://www.medicalopedia.org/3946/no-more-imgs-for-residency-training-programs-after-2015-says-journal-of-american-medical-association/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.