Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak potem wejdzie ta reforma skrócenia studiów do 5 lat + staż to nie wiem jak to ma wyglądać.

Nie wiem kto wymyślił, że studia trwają pięć lat - z pewnością nie przeczytał nowej wersji ustawy ;]

LEK będzie zdawał student szóstego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potem wejdzie ta reforma skrócenia studiów do 5 lat + staż to nie wiem jak to ma wyglądać.

Nie wiem kto wymyślił, że studia trwają pięć lat - z pewnością nie przeczytał nowej wersji ustawy ;]

LEK będzie zdawał student szóstego roku.

no wiesz, ja rzeczywiście nie czytałam tej ustawy, ale skoro mają ścisnąć materiał do 5 lat, a na 6 roku zrobić bezpłatny staż to dla mnie jest to "skrócenie studiów do 5 lat", nawet jeśli oficjalnie nazywa się to inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Godzia, w sumie to oczywiście, ale słusznie zauważyłaś, że państwo w ten sposób pozbywa się PŁATNEGO stażu. Oczywiście dla nas to nie ma większych implikacji, a co najwyżej pieniężnie może wyjść na korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

"Minister Zdrowia przyznał 536 miejsc rezydenckich dla lekarzy i lekarzy dentystów, którzy rozpoczną specjalizację na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzanego w marcu br. W zeszłorocznej sesji wiosennej przyznano 444 miejsca w specjalnościach podstawowych, a 2 lata temu w sesji wiosennej były dostępne 842 miejsca rezydenckie.
Najwięcej miejsc szkoleniowych przypada na Łódzkie i Mazowsze (po 45), Małopolskę (42), Śląskie i Wielkopolskie (po 40). Najmniej miejsc przewidziano w woj. opolskim (19), lubuskim i świętokrzyskiem (po 25) oraz podkarpackim (27)"  (mp.pl)

Jak widać szału nie ma, ale to i tak prawie 100 miejsc więcej niż rok temu.
Lista miejsc w poszczególnych województwach: http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=b2&ms=0&ml=pl&mi=0&mx=0&mt=&my=459&ma=031511
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.