Skocz do zawartości

przygotowanie do egzaminu wstepnego


Anna1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

Jakie materialy polecacie do przygotowan do egzaminu wstepnego na medycyne? ksiazki/testy?

Zdawalam "stara mature" wieki temu i musze przygotowac sie do egzaminu wstepnego z biologii i chemii.

Wielkie dzieki za wskazowki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale. Nie wiem jak wygląda taki egzamin, jeżeli jest na kształt matury to oczywiście polecam podręczniki ze szkoły średniej. Biologia i chemia wyd. Operon całkiem wystarcza ,jeżeli chcesz jeszcze coś rozszerzyć to Biologia Villego tylko ,ze tu już wchodzi w grę cena 130 zł.

Jeżeli chodzi o same zadania to polecam Witowskiego Biologię i Chemię razem 4 tomy łącznie około 5000 zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć CKE układa co roku 4 arkusze.

1) Próbna Matura

2) Matura Właściwa

3) Egzamin Wstępny

4) tzw. Matura czerwcowa, dla tych, którzy nie mogli pisać w maju.

Potem tylko losują który arkusz, na jaką okazję i do sejfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Polecam repetytoria dla kandydatów na uczelnie medyczne Danowskiego (tam nawet na początku jest napisane co nieco o egzaminie wstępnym i sposobie nauki do niego, czy rozwiązywania zadań ;) ) w repetytoriach same przydatne rzeczy do egzaminów :) uczę się z nich do matury i jednak widzę, że autor sięga trochę ponad poziom maturalny - i może taki poziom jest właśnie na wstępnych. Jest też podobne repetytorium do chemii, którego nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

o hej ja też 10 lat temu zdalam starą maturę, jak idzie ?C?i nauka?

Hej Patrycja,

pomyślałam, że zaczepię Cię, bo ja też 10 lat temu zdawałam maturę, i to z żadnej biologii ani chemii:)

W przyszłym roku uderzam na AM w Katowicach.

Rozumiem, że Ty już na leku we Wrocławiu.

Podpowiesz, z jakich materiałów przygotowywałas się po takiej przerwie?

I jak czułaś się z tym niepopularnym "pomysłem". Ja powiedziałam tylko jednej osobie, mojemu partnerowi. Reszta dowie się, jak pójdę na pierwsze zajęcia w październiku :wink:

Każda odp mile widziana.

Nie tylko od Patrycji.

EDIT: Dopiero teraz zauważyłam datę Waszych postów. No ale może wątek odżyje. Do egzaminów już tylko pół roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

o hej ja też 10 lat temu zdalam starą maturę, jak idzie ?C?i nauka?

Hej Patrycja,

pomyślałam, że zaczepię Cię, bo ja też 10 lat temu zdawałam maturę, i to z żadnej biologii ani chemii:)

W przyszłym roku uderzam na AM w Katowicach.

Rozumiem, że Ty już na leku we Wrocławiu.

Podpowiesz, z jakich materiałów przygotowywałas się po takiej przerwie?

I jak czułaś się z tym niepopularnym "pomysłem". Ja powiedziałam tylko jednej osobie, mojemu partnerowi. Reszta dowie się, jak pójdę na pierwsze zajęcia w październiku :wink:

Każda odp mile widziana.

Nie tylko od Patrycji.

EDIT: Dopiero teraz zauważyłam datę Waszych postów. No ale może wątek odżyje. Do egzaminów już tylko pół roku!

Chyba jednak wątek padł, albo wszyscy tak zajęci nauką do egzaminu, bo zostało już tylko 4,5 miesiąca. A może jednak ktoś się odezwie? Jak Wam idzie, jak nastroje?

Pozdrowienia dla wszystkich zdających, nie tylko staromaturzystów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wciąż jeszcze optymistyczne nastroje. Pesymistyczne będą pochodną nadmiaru wiedzy i pewnie zaczną się kumulować w okolicy marca, ale przekornie będę to odczytywać jako dobry znak (= że za dużo wiem).

 

Tu mogę zdradzić, że w grudniu podjęłam wyzwanie przyswojenia licealnej wiedzy z biologii i chemii w ciągu pół roku, przeznaczając na to 8-10 h codziennie do czerwca (nie miałam w liceum ani biol ani chemii: było liceum ekonomiczne + studia ekonomiczne). Wypada więc po jednym miesiącu na przyswojenie podręcznika z klasy 1/2/3. Jakby to powiedzieć - jest moc ;-) Ale podobno wszystko jest możliwe, a niemożliwe wymaga tylko trochę więcej czasu. A nauczenie się 6 podręczników w pół roku to przy okazji mała rozgrzewka przed samymi studiami.

 

Ot, może sytuacja mojej osoby podniesie kogoś na duchu:-)

 

Tymczasem: tylko spokój nas uratuje!

 

 

o hej ja też 10 lat temu zdalam starą maturę, jak idzie ?C?i nauka?


Hej Patrycja,

pomyślałam, że zaczepię Cię, bo ja też 10 lat temu zdawałam maturę, i to z żadnej biologii ani chemii:)
W przyszłym roku uderzam na AM w Katowicach.
Rozumiem, że Ty już na leku we Wrocławiu.
Podpowiesz, z jakich materiałów przygotowywałas się po takiej przerwie?
I jak czułaś się z tym niepopularnym "pomysłem". Ja powiedziałam tylko jednej osobie, mojemu partnerowi. Reszta dowie się, jak pójdę na pierwsze zajęcia w październiku :wink:

Każda odp mile widziana.
Nie tylko od Patrycji.

EDIT: Dopiero teraz zauważyłam datę Waszych postów. No ale może wątek odżyje. Do egzaminów już tylko pół roku!

Chyba jednak wątek padł, albo wszyscy tak zajęci nauką do egzaminu, bo zostało już tylko 4,5 miesiąca. A może jednak ktoś się odezwie? Jak Wam idzie, jak nastroje?

Pozdrowienia dla wszystkich zdających, nie tylko staromaturzystów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.