Skocz do zawartości

Kursy przygotowawcze


Sabi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dostałam ogłoszenie o otwarciu zapisów na kurs przygotowujący do LEPu. 4 dni zapełnione wykładami i rozwiązywaniem testów. Zastanawia mnie jednak na ile taki kurs jest przydatny? Czy kilkaset zł wydanych w ten sposób faktycznie zaprocentuje? Czy ktoś z was ma znajomych/sam korzystał z takiej formy przygotowania do LEPu? No i najważniejsze, czy kurs do LEPu przyda się do LEKu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kolezanka byla i poleca ale zeby naprawde skorzystac trzeba juz byc nieco przygotowanym. A co do LEKu nikt teraz nie jest w stanie powiedziec jak to bedzie wygladalo-ogolne zasady zdawania sie nie zmienia, czyli np to ze sesja jest 2 razy w roku itd ale to co nas interesuje moze sie zmienic, np podreczniki, przedmioty, stosunek pytan z jednego dzialu do ilosci pytan z drugiego

osobiscie uwazam ze bezpieczniej bedzie sie zmobilizowac i zdawac LEP, przynajmniej wiadomo co i jak. a potem ewentualnie mozna poprawiac wynik piszac LEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nieudolność naszego rządu, nie zdziwię się, jeśli zmiana LEP-u na LEK ograniczy się wyłącznie do zmiany tylko nazwy.

COś co hucznie określą wielką reformą prawdopodobnie nie zmieni nic..

Natomiast myślę, że informacje podane na kursie pomogą się zorientować w zagadnieniach poruszanych na egzaminie.

Wiedza medyczna przecież nie zmieni się dlatego, że zmienia się egzamin, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam ... ;)

Osoby przygotowujące się do najbliższego LEPu, a także chcące zrobić powtórkę z interny, zapraszamy do LEP-endium z interny - jest to pierwszy, ściśle tematyczny zbiór zadań testowych, przygotowanych pod szyldem portalu PrzypadkiMedyczne.pl. Kolejne - z chirurgii i pediatrii - już w czerwcu i sierpniu. Tematyczne LEPendia zawężają się do jednej dziedziny, a autorskie pytania są stworzone wg kryteriów stażu podyplomowego, a więc obejmują tematy obowiązujące do LEPu. Zbiory LEPendium rozwiązuje się w postaci interaktywnego testu z możliwością sprawdzenia poprawności swojej odpowiedzi po każdym pytaniu.

Jednocześnie informujemy o ukazaniu się 7. zbioru LEP-endium klasycznego, tj. mixu z wszystkich działów obecnych na LEPie z zachowaniem ich proporcji liczbowej. Następne klasyczne zbiory już w maju, lipcu i wrześniu.

Zaznaczamy, że pytania we wszystkich zbiorach są unikatowe, nie powtarzają się w innych testach/kursach, a każde pytanie ma swoje poparcie w literaturze. Autorzy dołożyli wszelkich starań aby proponowane odpowiedzi były prawidłowe. Roczny koszt dostępu do wszystkich zbiorów to tylko 9 zł - kwota ta obejmuje obecne, a także te zbiory, które pojawią się w przeciągu roku od wykupienia dostępu.

Już teraz znajdziesz u nas 8 zbiorów, a do wrześniowego LEPu ukaże się kolejne 6 - zobacz na harmonogram i przygotuj się z nami!

maj 2012 - LEPendium klasyczne

czerwiec 2012 - LEPendium z chirurgii

lipiec 2012 - LEPendium klasyczne

sierpień 2012 - LEPendium z pediatrii

wrzesień 2012 - LEPendium klasyczne

A na wrześniu nie poprzestajemy!

Link: strona główna LEP-endium

Zapraszamy!

baner_prawa_lependium.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ze strony CEM-u:

Tematyka zadań testowych na Lekarskim Egzaminie Państwowym jest zgodna z rozporządzeniem o stażu podyplomowym lekarzy i obejmuje:

ll.gif choroby wewnętrzne (w tym zadania z zakresu chorób układu sercowo-naczyniowego) 39 zadań ll.gif pediatrię (w tym z zakresu neonatologii) 29 zadań ll.gif chirurgię (w tym z zakresu chirurgii urazowej) 27 zadań ll.gif położnictwo i ginekologię 26 zadań ll.gif psychiatrię 14 zadań ll.gif medycynę rodzinną 20 zadań ll.gif medycynę ratunkową, intensywną terapię 20 zadań ll.gif bioetykę i prawo medyczne 10 zadań ll.gif orzecznictwo lekarskie 7 zadań ll.gif zdrowie publiczne 8 zadań

- przy czym wśród zadań z zakresu chorób wewnętrznych, pediatrii, chirurgii, położnictwa i ginekologii oraz medycyny rodzinnej znajduje się co najmniej 20 zadań z dziedziny onkologii

i link:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

czy ktos moze powiedziec cos wiecej na temat kursu przygotowujacego do LEKu? jak to wyglada, czy warto a jesli warto to dlaczego, a jesli nie warto to rowniez dlaczego? 

na mojej uczelni jest mozliwosc odbycia takiego kursu pod koniec czerwca i zastanawiam sie czy jest sens wydawac te w tym przypadku 400zl w czerwcu gdy czlowiek jest po sesji i marzy o odpoczynku i wakacjach czy jednak zdecydowac sie na kurs dopiero w sierpniu

 

zachecam do opinii i komentrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z LEKiem to tak jak i z maturą jest - nie da się nauczyć czy przedstawić czegoś czego uczymy się przez np. 3 lata (jak internę) w formie nawet całego dnia seminariów - umarłbym chyba, nie mówiąc już o tym, że cena tych kursów jest uważam olbrzymia.

Ja w żadnym takim czymś na pewno nie będę brał udziału, wolę na wakację wydać tą kasę, a i tak się samemu trzeba nauczyć, a właściwie powtórzyć to czego się uczyło na studiach i tyle.

A i mam slajdy z takich kursów i jakoś merytoryczna tychże wcale nie powala, a nawet parę błędów wyłapałem kiedyś to przeglądając, no ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po 6 latach niekończących się prelekcji i slajdów nie poszedłbym na żaden kurs przygotowujący, zwłaszcza w takich cenach jakie są proponowane. Myślę, że po tylu latach tych studiów jesteśmy naprawdę w stanie sami się przygotować. Większość tych kursów to silnie skondensowane siedzenie przez cały weekend - nie wiem jak wy, ale ja po godzinie słuchania się wyłączam. Myślę, że lepszym pomysłem jest właśnie przejrzenie ogólnodostępnych materiałów z takich kursów i rozwiązywanie zadań w LEPendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.