Skocz do zawartości
kwasek

Jak wyglada sprawa z pracą w Danii

Recommended Posts

Czy jest ktoś wtajemniczony zna tryb rekrutacyjny,warunki pracy i zycia w Danii

Tryb rekrutacyjny zależy od tego do jakiej firmy się zgłosisz - każda rekrtutuje nieco inaczej.

Co do warunków pracy - całkiem niezłe. Pracuje się 37h w tygodniu plus dyżury, do tego 5 tygodni urlopu i dodatkowo jeszcze (bodajże) 11 dni wolnego.

Przykładowe ceny masz tutaj - http://www.dania.modos.pl/przykladowe-ceny-w-danii.html

Płaca specjalisty, który zaczyna pracę oscyluje w granicach 42000-45000dkk.

Podatki są niestety dość wysokie - najniższy próg wynosi 37%, najwyższy 59%.

a jak wygląda sytuacja z jezykiem

na jakim poziomie trzeba go opanowac

No i czy nie ma problemu z robieniem tam specjalizacji

No i czy nie ma problemu z robieniem tam specjalizacji

Generalnie nie, aczkolwiek Duńczycy chcą głównie lekarzy już ze specjalizacją.

a jak wygląda sytuacja z jezykiem

na jakim poziomie trzeba go opanowac

Na takim, żeby móc pracować w zawodzie.

Przez pierwsze 2-3 miesiące da się jeszcze od biedy pociągnąć na angielskim, ale potem trzeba już gadać po ichniemu. Zazwyczaj firma rekrutująca organizuje bardzo intensywny kurs. Potem trzeba sobie radzić zazwyczaj samemu - na szczęscie gminy organizują kursy językowe bardzo korzystne cenowo.

Sam język nie jest zły - gramatyka względnie prosta, problem sprawiać może jedynie wymowa (zwłaszcza jeśli kogoś rzucą w rejon Jutlandii gdzie część ludzi mówi w Sønderjysk).

no nic, bedzie trzeba próbować : )

Mysle ze nie zawadzi pochodzic na kurs dunskiego w Polsce podczas stazu

jak to wszystko ugryźć? od czego zacząć? mam na myśli staranie się/rekrutowanie na specke w danii.

jakies namiary?

Najłatwiej pewnie wyjechać przez odpowiednią firmę, która się tym zajmuje, ale oni rekrutują głównie specjalistów, czasami osoby chętne rozpocząć specjalizację. Generalnie po załatwieniu papierów i nauczeniu się języka wysyła się aplikacje do różnych szpitali mających uprawnienia do prowadzenia specjalizacji i czeka się na odzew. Zaproszą na rozmowę kwalifikacyjną albo nie - to od niej zależy czy zostanie się przyjętym do pracy.

A jak jest ze stażem? Chcę wyjechać do Danii już na staż i zrobić tam speckę, ale kompletnie nie wiem do kogo mam się zwrócić. W sumie w sieci nie znalazłam żadnej konkretnej informacji na ten temat.

Duńczycy chętnie przyjmują lekarzy już ze spacjalizacją. Tak było w przypadku mojego kolegi. Wszyscy duńscy lekarze mówią po angielsku, jednka do pracy z pacjentami jest wymagany duński. Często zapewniają intensywny kurs duńskiego :)

A życie to podobno bajka :) jednka duńczycy są mało otwarci i trudno nawiązać bliższe znajmości

Tak jak wszędzie - jak sie dobrze zakręcisz to masz szansę na ogromne pieniądze. Jeżeli nie - będziesz na socjalu. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się