Skocz do zawartości

Staż w SPSK 1 Wrocław - "Kliniki"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Witam

Mój współlokator rok temu skończył Staż w SPSK. Z tego co widziałem mógł się wcześniej zrywać, czasem wychodził na 7.00 a o 10.00 już był z powrotem w Akademiku. Problemem jest ponoć opiekunka Stażu (nazwiska nie pamiętam), która na każde zadane pytanie "Czy można byłoby zrobić tak.... ?" odpowiada: "Nie"! Ale ponoć można to obejść metodą faktów dokonanych, robisz po swojemu, przychodzisz po wszystkim i grasz głupa: "Nie wiedziałem, że nie powinienem...". Poza tym liczą się pieczątki i kursy stażowe i tyle, poza tym nic nikogo nie interesuje. Czy można się czegoś nauczyć? Jeśli chcesz i się garniesz pozwolą Ci, ale trzeba uważać, jeśli pokażesz że coś potrafisz możesz być ostro wykorzystywany. Najgorzej ponoć jest robić Ginekologie na Chałbińskiego... wypełnianie papierów i tyle, ale jeśli dogada się z dr. Murawskim ponoć można całkiem nieźle poasystować do zabiegów. Poza tym co i jak dowiem się jutro. Postaram się podejść do Dyrekcji i dowiedzieć się jak najwięcej (kiedy spotkanie z opiekunem, BHP, czy wymagają ubezpieczenia OC itp itd).

Pytanie do kolegów i koleżanek: czy ktoś oprócz mnie zamierza stażować w SPSK?

Czy tkoś z Was ma już jakieś informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki.

Właśnie byłem w Kadrach szpitala SPSK 1 i uzyskałem część istotnych informacji dla osób rozpoczynających staż od 01.10.2012 roku. Otóż w związku ze zwolnieniami grupowymi (obecnie 200 osób, docelowo 500) dział kadr prosi, abyśmy zgłaszali się do nich ( II piętro budynku dyrekcji SPSK 1 wejście od strony ul. M.Skłodowskiej) po 20.09.2012, a najlepiej w ostatnim tygodniu września (po 24.09.2012 - poniedziałek).

Dokumenty, które należy przygotować zgłaszając się do działu kadr to:

1. Ksero dyplomu lub odpis dyplomu lub zaświadczenie o ukończeniu studiów.

2. Ograniczone prawo wykonywania zawodu.

3. Legitymację lekarską.

4. Kartę Stażu podyplomowego lekarza.

5. Skierowanie z DILu do odbycia stażu podyplomowego (uchwała w sprawie wskazania miejsca odbywania stażu podyplomowego).

To wszystkie dokumenty potrzebne w kadrach. Następnie otrzymujemy komplet dokumentów wewnętrznych szpitala (w tym skierowanie na badania lekarskie, szkolenie BHP itp itd).

Koordynatorami Stażu są i będą dr Ewa Mędraś oraz dr Marek Mędraś. Spotkanie z koordynatorami stażu zostanie ustalone w późniejszym terminie. Pytałem również o:

- książeczkę sanepidu

- szkolenie BHP

- ubezpieczenie OC

- czy badanie lekarskie, które zgłaszaliśmy w DILu będzie honorowane przez SPSK1

nie uzyskałem żadnych wiążących informacji, to wszystko powinno zostać podane na spotkaniu z koordynatorem stażu. Gdyby ktoś z koleżanek i kolegów posiadał takie informację proszę o wpisanie ich w tym temacie.

Nieoficjalnie:

a) Ci którzy chcieliby mieć wpływ na kolejność odbywania stażu w poszczególnych klinikach:

ponoć w sekretariatach niektórych klinik (nikt nie wie w których) można wpisywać swoją chęć i gotowość odbycia staży w określonych terminach.

B) Pani w kadrach powiedziała, że wszystko jest do dogadania z koordynatorami i konkretnymi klinikami.

Gdyby ktoś otrzymał konkretne informacje na temat organizacji stażu, terminu spotkania z opiekunem proszę o ich wpisanie w tym temacie, niewątpliwie ułatwi to nam organizację i oszczędzi niepotrzebnego jeżdżenia i dopytywania. Każdego może zirytować odpowiadanie po raz 5ty w ciągu godziny na te same pytania, prawda?

Jutro spróbuję skontaktować się z koordynatorami stażu - postaram się podać wyczerpujące informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki.

Właśnie byłem w Kadrach szpitala SPSK 1 i uzyskałem część istotnych informacji dla osób rozpoczynających staż od 01.10.2012 roku. Otóż w związku ze zwolnieniami grupowymi (obecnie 200 osób, docelowo 500) dział kadr prosi, abyśmy zgłaszali się do nich ( II piętro budynku dyrekcji SPSK 1 wejście od strony ul. M.Skłodowskiej) po 20.09.2012, a najlepiej w ostatnim tygodniu września (po 24.09.2012 - poniedziałek).

Dokumenty, które należy przygotować zgłaszając się do działu kadr to:

1. Ksero dyplomu lub odpis dyplomu lub zaświadczenie o ukończeniu studiów.

2. Ograniczone prawo wykonywania zawodu.

3. Legitymację lekarską.

4. Kartę Stażu podyplomowego lekarza.

5. Skierowanie z DILu do odbycia stażu podyplomowego (uchwała w sprawie wskazania miejsca odbywania stażu podyplomowego).

To wszystkie dokumenty potrzebne w kadrach. Następnie otrzymujemy komplet dokumentów wewnętrznych szpitala (w tym skierowanie na badania lekarskie, szkolenie BHP itp itd).

Koordynatorami Stażu są i będą dr Ewa Mędraś oraz dr Marek Mędraś. Spotkanie z koordynatorami stażu zostanie ustalone w późniejszym terminie. Pytałem również o:

- książeczkę sanepidu

- szkolenie BHP

- ubezpieczenie OC

- czy badanie lekarskie, które zgłaszaliśmy w DILu będzie honorowane przez SPSK1

nie uzyskałem żadnych wiążących informacji, to wszystko powinno zostać podane na spotkaniu z koordynatorem stażu. Gdyby ktoś z koleżanek i kolegów posiadał takie informację proszę o wpisanie ich w tym temacie.

Nieoficjalnie:

a) Ci którzy chcieliby mieć wpływ na kolejność odbywania stażu w poszczególnych klinikach:

ponoć w sekretariatach niektórych klinik (nikt nie wie w których) można wpisywać swoją chęć i gotowość odbycia staży w określonych terminach.

B) Pani w kadrach powiedziała, że wszystko jest do dogadania z koordynatorami i konkretnymi klinikami.

Byłam o to spytać w 2 sekretariatach i otrzymałam odpowiedź, że aby tam odbyć staż cząstkowy należy mieć osobne skierowanie z nazwą danej kliniki - a więc to z koordynatorem stażu należałoby ustalić (katedra Endokrynologii i Alergologii) - dalej już nie pytałam.

Poza tym słyszałam bardzo pozytywne opinie o stażu w SPSK1 więc głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej jestem już po kolejnej dawce informacji. Aktualizuję to co potrzebne bedzie w kadrach. Gra nazywa się: Jak dostać się na staż w SPSK1.

Oto solucja:

Gdy zgłosimy się do kadr Pani poprosi Nas o:

1. Ksero dyplomu lub odpis dyplomu lub zaświadczenie o ukończeniu studiów.

2. Ograniczone prawo wykonywania zawodu, ale tylko i wyłącznie ksero wykonane we własnym zakresie zawierające na 1 stronie a4 ksero strony 2-3 oraz 4-5 (wewnętrzna okładka), oryginał ich nie interesuje (chyba że do wglądu - że to my:) )

3. Skierowanie z DILu co do miejsca odbywania stażu.

NIe potrzebują legitymacji ani książeczki stażowej (ale na wszelki wielki warto mieć, może się nie przedźwigamy).

Od Pani z Kadr otrzymujemy:

1. Kartę Obiegową Przyjęcia (dosłownie się z nią biega) w ilości sztuk 2.

2. Kwestionariusz osobowy ( http://medfor.me/ind...kwestionariusz/ ).

Dzień pierwszy

Na karcie Obiegowej znajdują się 4 podpunkty. Aby je wszystkie zrealizować wędrujemy z Kadr:

1. od 7.00 do 10.30 na rugą stronę ulicy (budynek dawnej laryngologii). Ciężko przegapić jest tam jak wół napisane Inspektorat BHP czy coś takiego (na czerwonej tablicy białymi literami). Tam schodzimy w dół (przyziemie), skręcamy w lewo (nie przestraszcie się ilości ludzi to tylko poradnia okulistyczna) i do końca korytarza wchodzimy w drzwi na wprost. Tam Pani wypełni nam punkt pierwszy: na co jesteśmy narażeni, potem każe nam się podpisać i złoży również swój podpis.

2. następnie z obiema wypełnionymi kartami wędrujemy na pierwsze piętro, również skręcamy w lewo (jest tabliczka medycyna pracy) idziemy dalej aż wejdziemy do pomieszczenia za szybą z napisem rejestracja. Tam Miła starsza Pani Pielęgniarka odbierze od nas jedną z kart obiegowych - jest to tak jakby skierowanie, a w zamian otrzymamy 3 inne skierowania:

1) badanie krwi - wykonujemy je w labolatorium w budynku chirurgi, w podziemiu drzwi tuż za kioskiem w godzinach do 11.00

(jeśli tkoś potrzenuje dokładnych informacji gdzie to jest proszę pytać w prywatnych wiadomościach)

2) RTG klatki piersiowej - budynek jak wyżej, oddział radiologi, do końca korytarza jest rejestracja, nastęnie pokój numer 12 jest wykonywane zdjęcie do godz 11.00

3) badanie EKG - ten sam budynek piętro nad radiologią, nie wchodzimy na piętro z chirurgami, tylko wchodzimy w korytarzyk tak jak były zajęcia z kardiochirurgii, po lewej stronie w połowie korytarzyka drzwi, wchodzimy, następnie znowu drzwi po lewej i możemy spokojnie się na chwilę położyć na kozetce, a to wszystko do godz 11.30

Dzień drugi

Wyniki z wykonanych przez Nas badań zostaną automatycznie dostarczone do medycyny pracy (a EKG sami dostaniemy do ręki). Wyniki pojawią się w mniejscu z którego startowaliśmy dnia następnego do godziny 11.00. Potem czeka Nas spotkanie z zakładowym lekarzem medycyny pracy. Czego On od Nas będzie potrzebował - tego nie wie nikt. Ale warto mieć ze sobą np. pracowniczą książeczkę sanepidu oraz sporo cierpliwości, bo czasami kolejka jest niemiłosierna. Z zaświadczeniem o braku przeciwskazań udajemy się już następnego dnia piętro niżej.

Dzień trzeci

Ponieważ Nasze wyniki dotrą do medycyny pracy po godzinie 11, więc nie jesteśmy w stanie w drugim dniu załatwić kolejnych punktów z obiegówki. A jest to:

1. Szkolenie BHP (to pomieszczenie w przyziemiu z którego startowaliśmy) od 7.00 do 9.00

2. Szkolenie P.poż (jak wyjdziemy z BHP od razu po prawej) od 7.00 do 9.00

3. Ewidencja wojskowa (to samo pomieszczenie co szkolenie p.poż.) od 7.00 do 9.00

Gdy to już zakończymy wędrujemy do punktu 4, czyli Płace. Budynek Dyrekcji. Ale o tym w następnej części poradnika: jak dostać się na staż w SPSK1.

Dodatkowo oprócz obiegówki dostajemy kwestionariusz osobowy - radzę wykonać ksero (nie wolno kreślić) lub ściągnąć z http://medfor.me/ind...westionariusz/. Dla osób które nie mają NIPu warto udać się do urzędu skarbowego aby takowy Nam nadali. W kwestionariuszu jest też miejsce na Nasze zdjęcie przebieg dotychczasowego zatrudnienia, dodatkowe uprawnienia, umiejętności i zainteresowania (np. znajomość jęzuków obcych, prawo jazdy czy stopień obsługi komputera). Kwestionariusz wraz z zakończoną obiegówką na końcu Naszej długiej i mozolnej drogi zanosimy do kadr.

Uff... to by było na tyle. Próbowałem dziś dostać się do opiekun stażu dr Ewy Mędraś - niestety była bardzo zajęta, zaprosiła mnie jutro na rozmowę, jeśli macie jakieś pytania mogę się zapytać w waszym imieniu i wpisać odpowiedź tutaj. Pytania można zadawać w tym temacie jak również w wiadomościach prywatnych do mnie. Z pewnością zapytam o to czy, kiedy, gdzie i o której będzie organizowała spotkanie z Nami, czy można zmieniać kolejność stażu na klinikach na zasadzie zamiany z kimś czy też można to inaczej zorganizować, czy i w jaki sposób można odbyć część stażu poza klinikami (np Psychiatria w Lubiążu). Narazie nic innego mi nie przyszło do głowy, więc proszę o natchnienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po spotkaniu z Naszą Opiekun stażu dr Ewą Medraś. Dziś nie była w wyjątkowo dobrym humorze, ale chwilę porozmawialiśmy. Gdyby ktoś potrzebował i szukał klinika endokrynologii przyziemie pokój numer 5 (tam gdzie poradnie).

Pani doktor powiedziała, że nie będzie Nas obsługiwała indywidualnie, za to zorganizuje dla Nas spotkanie grupowe. Zrobi to, gdy dostanie informację z Kadr ilu Nas jest, podała też dwa prawdopodobne terminy.

Jeden to poniedziałek 01.10.2012 drugi ostatni piątek września 28.09.2012, a więc jeśli ktoś ma jeszcze ochote, to można wyjechać.

Co do klinik, w których bedzie się odbywał staż i kolejności jego wykonywania powiedziała, że nigdzie nie chodzimy, nic nie załatwiamy, tylko od niej dostajemy skierowania. Powiedziała, że jak co roku Ona nic nie wie, więc już się do tego przyzwyczaiła. Gdy będzie wiedziała ilu Nas jest, dopiero wtedy rozpisze nam staże. Więcej pytań i odpowiedzi udzieli nam na spotkaniu. Dostałem od Pani doktor numer telefonu z prośbą o kontak w ostatnim tygodniu września, wtedy prawdopodobnie będzie wiedzieć dokładnie gdzie i o której będzie spotkanie. O terminie spotkania Pani doktor poinformuje również kadry, więc jeśli ktoś z kolegów i koleżanek będzie miał informacje wcześniej proszę o wpisanie terminu w tym temacie.

Gdybyście wybierali się do lekarza zakładowego należy wziąść ze sobą książeczkę zdrowia sanepidu jak i potwierdzenie odbycia szczepienia WZW B, jeśli kiedykolwiek byliście szczepieni. Książeczka wojskowa też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez odbywam staz na Klinikach:) ... rowniez skłaniam sie ku robieniu psychiatrii w Lubiazu; pozdrawiam MW

a dlaczego nie chcecie robić w SPSK1? I czemu Lubiąż? I jak się załatwia robienie stażu cząstkowego gdzie indziej niż Wrocław?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.