Skocz do zawartości

plany po studiach


Juliaa

Rekomendowane odpowiedzi

Idę dopiero na 3 rok wiec jeszcze dużo czasu , ale kiedy już będę miał tytuł lekarza specjalisty chciałbym właśnie moją pracę opierać głownie na prywatnej praktyce .

Albo w układzie - pracuje trochę w szpitalu + przyjmuje w 1 osobowym gabinecie

Albo (i tu chyba większy nacisk) jakaś mała prywatna klinika - czyli fajnie położony nowoczesny budynek , lekarze uzupełniających się specjalności

- czyli np zajmujemy się sztucznym zapłodnieniem (taka pierwsza myśl bo łatwo wyjaśnić o co chodzi a niekoniecznie w tym chciałbym się specjalizować) wiec potrzeba nam ludzi którzy wykonają IVF (ginekolog/chirurg), poprowadzą ciąże (ginekolog), zaopiekują dzieckiem(neonatolog/pediatra) i do tego psycholog (w razie długotrwałych problemow z zajściem w ciąże itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, mój znajomy chciał zakładać przychodnię głowa - szyja; tj. stomatolog, chirurg twarzowo szczękowy, laryngolog itp. Wg mnie, fajny pomysł miał.

A ja po studiach to chciałbym wpierw zrobić specjalizację, albo dwie, a dopiero potem, gdy będę miał czterdziestkę na karku, pomyślę o planach bardziej biznesowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez specki trudno przyjmować prywatnie , niektórzy próbują w czasie robienia ale to dużo trudniej o klienta .

Dla mnie główny plus prywatnego gabinetu to to iż sam wybieram ile godzin i w jakich godzinach pracuje , wyższa stawka co w połączeniu daje godziwe życie oraz czas dla rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez specki trudno przyjmować prywatnie , niektórzy próbują w czasie robienia ale to dużo trudniej o klienta

Zależy od specki - np. bywa, że specjalizanci w dziedzinie okulistyki dobierają szkła w zakładach optycznych.

Praca na swoim jest fajna, ale dobrze mimo wszystko pracować też w szpitalu. Po pierwsze o wiele łatwiej o pacjenta - wielu pacjentów, których przyjmowałem na NFZ w szpitalu przychodziło potem do mnie zupełnie prywatnie, bo znali mnie trochę i wiedzieli czego się spodziewać. Po drugie - pracując tylko na prywacie człowiek się niestety trochę uwstecznia, w szpitalu przekrój chorych jest jednak nieco większy i jest ciekawiej.

Poza tym da się zauważyć, że pacjenci są coraz bardziej swiadomi (zwłaszcza Ci z większych miast) i oczekują od doktora czegoś więcej niż tylko gołej specjalizacji. Mój znajomy myślał, że sama specjalizacja z AiIT zapewni mu kupę ludzi w gabinecie - przeliczył się i gabinet musiał zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.