Skocz do zawartości

Lekarze TVN


DAnio

Rekomendowane odpowiedzi

w poniedziałki o 21:30, ale polecam obejrzeć na tvn player (jesli w ogóle chcecie na to tracic czas), bo nie ma reklam i można to zrobić kiedy bądź. Obejrzałam pierwszy odcinek jeszcze przed premierą tv, bo wrzucili linka na fejsbuku i muszę przyznać, że ten serial jest tragicznie nudny, akcja strasznie się dłuży, no i obsada pozostawia wiele do zyczenia. Nieudolna próba skopiowania "Grey's Anatomy". Tak mi się nie spodobał, że aż nie chcę oglądać drugiego odcinka, który jest już dostępny w sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obejrzałem oba. W pierwszym wiało nudą, w drugim coś się zaczyna dziać, tak czy siak nie jest jakiś specjalnie fajny. Kamera podążająca przed aktorami na korytarzach - jak w housie, kierowniczka szpitala lekarzem - jak w housie, przepiękny szpital na wzór amerykański - jak w housie (ja w życiu takiego nie widziałem, ale widziałem jeszcze w sumie mało), konsylium pięciu lekarzy nad jednym pacjentem - jak w housie, fartuszki rzeczywiście jak w greysach, typowo polskie wątki miłosno-obyczajowe, młoda i przezdolna pani chirurg, której wszystko się udaje. Nic specjalnego, ale ze dwa odcinki pewnie jeszcze obejrzę żeby upewnić się w swojej ocenie.

Ocena w skali akademickiej: dostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pomyślałem o greysach, chociażby ze względu na niebieskie uniformy (kto takie nosie w PL? :-|)

Noszą, noszą. W szpitalu gdzie pracowałem chirurdzy i ortopedzi takie nosili - dostali od repcia reklamującego Clexane. Niebieskie z niewielką reklamą "klaksona" na kieszonce.

Twórcom fabuły zależało na autentyczności stąd w scenariuszu przedstawione zostały prawdziwe przypadki medyczne, spotykane na co dzień w polskich szpitalach..

Biorąc pod uwagę, że w drugim odcinku był zespół Dunbara, w trzecim będzie jakaś operacja w stylu NOTES, a w czwartym przeszczepią komuś mózg ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że po numerku w szpitalnym kiblu młoda i zdolna pani doktor jest w stanie przeszczepić mózg...

badziewny serial, nie dałem rady nawet jednego odcinka przełknąć. Polska "serialomatografia" reprezentuje podobny poziom co polska medycyna xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.