Skocz do zawartości

Skrócenie studiów - nastroje


Rekomendowane odpowiedzi

Minęło już trochę czasu od kiedy wiemy o zmianie systemu studiów 6 + 1 na 6. Wśród nas na pewno są tegoroczni maturzyści, a w zasadzie już studenci pierwszego roku wydziału lekarskiego - jak Wy podchodzicie do tej ustawy i do zmiany która nastała? A co z nastrojami starszych studentów i lekarzy - czy dalej jesteście raczej na nie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie na nie - u nas już rocznik niżej idzie wg nowych zasad (jako "Operacja sukces" - następne roczniki będą mieć prawdopodobnie taki sam rozkład jak oni) więc mogę porównywać ze swoim: obecny trzeci rok względem nas będzie miał 5h propedeutyki chirurgii mniej, 10h prop. interny i 10h prop. pediatrii - czyli poobcinali kliniki. Niby niektóre przedmioty teoretyczne typu filozofia albo zniknęły, albo zostały w formie fakultetów, ale to za mało względem cięcia przedmiotów klinicznych. No i ten nieszczęsny staż, który też będą mieć chyba uboższy niż po staremu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wymiarze jak to jest w planach absolutnie - NIE.

Widziałem ramowy plan godzin z CM UMK w Bydgoszczy - zwróciłem uwagę na kardiologię - jeśli po nowemu ma być jej 60h na studiach (obecnie na WUM jest 140 h, co i tak jest za mało wg mnie) to ja dziękuję za taką reformę i za takich potem lekarzy. A tego niby stażu na 6 roku organizacyjnie sobie po prostu nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na nie ,

Stłoczenie wielu przedmiotów na 1 roku , bo jak będzie wyglądał 2 rok to nie mam pojęcia i myślę że uczelnia do końca sama nie wie , będzie skutkował cięciem materiału .

I jak można by coś oszczędzić na biofizyce , biochemii ( a asystenci się chwalili że nic z biochemii nie będzie ucięte ) to np ucięcie fizjologi to strzał w stopę .

Zintegrowanie stażu do programu studiów to wielka oszczędność na MZ ale obciążenie dla uczelni (mniejsze niż staż dla MZ ale wciąż zauważalne )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.