Skocz do zawartości

przyspieszenie zapamietywania - szczegolnie material "pamieciowy"


pawel_zibi

Rekomendowane odpowiedzi

to dlaczego to jest takie woooooolne? ze po ponad 40 powtorzeniach na drugi dzien po slowku nie ma sladu?

Bo trzeba powtarzać myśląc, a nie bezmyślnie. Musisz aktywować mózg, bo przy powtarzaniu co jakiś czas wyłącza Ci się uwaga i nie wiesz nawet co powtarzasz, dla mózgu to jedynie bezsensowny zlepek słów.

Dlatego własnie najlepsze wyniki w zapamiętywaniu osiągają Ci, którzy zapamiętują z odczuciem emocjonalnym - jeśli coś Cię bawi, smuci, nurtuje do tego stopnia że wpiszesz to sobie w opis na gg - zapamiętasz to na 120%. Dlatego układanie śmiesznych historyjek czy kojarzenie sobie słówek ze zdeformowanym zwierzątkami maxymalnie poprawia zdolność ich zapamiętania.

Polecam też budowanie Pałaców Pamięci. Mnie bardzo pomagały. Zapamiętywałam listę zakupów o 30 pozycjach nawet, aminokwasy i tym podobne. Poczytaj o tym :) Przydać Ci się może też ten człowiek - Gianni Golfera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej dosc ogolnikowo opisalem ta nauke. Szczegoly:

Do tej pory nauka tekstu jest w ten sposob, ze jest powtarzany raz za razem z kartki, chodzac - kartke mam w rece, i na poczatku idzie ok. 64 powtorzen od poczatku do konca, pozniej jak cos zalacpie to zaczynam z kartki w momence "zaciecia", ten punkt zaznaczam kropka (czerwona).

Jesli punkt "zaciecia" sie posunie w przod - zostanuie zaznaczony nastepna kropka.

Za licznik powtorzen sluzy ... rozaniec (caly ma 59 paciorkow, cykl krzyz - paciorki - krzyz czyli czesc z 5 paciorkami idzie 2 razy - na poczatku i na koncu co daje daje 64 powtorzenia).

Idzie to jak krew z nosa - ta kropka nieraz po dniu zostanie w tym samym miejscu lub pojdzie o 1 czy 2 wyrazy do przodu, na 2....4 cykle (to jest 128 ... 256 powtorzen). Bywaly tez krotsze cykle jak bylo malo czasu - wtedy bylo najczesciej bez liczenia, lub tylko liczylo sie dziesiatki.

Oprocz tego leci to "w tle" - jesli w czasie innej pracy jest etap pracy, ktory nie wymaga wiele uwagi (np. przejscie do innego miejsca, przeniesienie czegos, wejscie na miejsce pracy na wysokosci i zejscie z niego (zdarzaja sie prace na wysokosci do ok. 14m, wejscie z torba z klamorami (12kg na ramieniu) na 14m troche czasu zezre), przygotowanie lub likwidacja miejsca pracy (mniej wazne etapy)) to za dzwiekiem powtarzam.

Czy zna ktos metode lub jakies dostepne bez recepty srodki lub ich mieszanine co by to przyspieszyly w krotkim czasie (mierzalny efekt nie pozniej niz 24h po uzyciu) lub jakis inny sposob na przyspieszenie - bo to idzie za wooooolno.

Jaka metode lub srodek / srodki i w jaki sposob uzyc zeby to tempo "podkrecic" maksymalnie jak sie da.

Wspominacie zeby sterowac emocjami - jak to zrobic. Nigdzie nie zanalazlem jak w powtarzalny i skuteczny sposob tym sterowac.

Wynalazki typu amfetamina wykluczam bo to jest niedostepne w legalnym obrocie, a na czarnym rynku to nigdy nie wiadomo co to jest.

Wykluczam tez placebo i homeopatie (to tez placebo tylko bardzo drogie) - bo to zaraz "wyjdzie w praniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją szosą to czego Ty się tak zawzięcie uczysz na pamięć? Nie chcę Cię urazić czy coś, ale z reguły ludzie, którzy mają problem z nauką na pamięć wiążą się z naukami logicznymi, technicznymi itd, a nie z czymś "do wykucia".

Nie znam niestety niczego poza ciężką pracą, co przyspiesza tryb nauki. Ale Twój pomysł z elektrodami powalił mnie... oryginalnością i faktem, że byłbyś w stanie zrobić coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby programy szkolne nie byly tak skonstuowane to bym na pamiec nic nie kul bo to nie ma sensu.

Jeszcze do tego nienormalna nauczycielka co to uwaza, "ze to tak latwo na pamiec sie nauczyc".

A ze jestem "techniczny", i z urzadzeniami technicznymi mam sporo do czynienia - to jak znalazlem artykoly o tDCS - to wyciagnolem wniosek, ze to jest dla mnie bardziej dostepne niz chemia - bo farmaceuta nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkuwanie na pamiec jakichs czytanek czy wierszydel nie ma sensu - do niczego to nie jest potrzebne.

I tak sie to zapomni, a stracony na takie glupoty czas mogby byc na cos barddziej sensownego wykorzystany.

Czyli na wiedze, ktora bedzie uzyteczna.

A niedosc ze wymagaja na pamiec tyo jeszcze nie ucza skutecznych metod nauki.

To tak samo jak zlecic zrobienie instalacji a nie wydac projektu ani zalozen gdzie co ma byc zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogło AnkiDroid - do pobrania na Androida, Windowsa, itp. Wklepujesz i robisz sobie powtórkę. Może zorganizować sobie "fiszki" samemu bądź skorzystać z gotowych :-) generalnie polecam!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ichi2.anki&hl=pl

https://ankiweb.net/

swego czasu bawiłem się również w Nootropil (była taka moda u nas, że ludzie brali ten lek), ale sądzę to, że to placebo, drogie placebo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cos podobnego mam (supermemo) - to sie nadaje do podtrzymania slowek, najpierw trzeba miec co podtrzymac.

 

Jakimi lekami lub mieszaninami lekow bez recepty to przyspieszyc - to co jest teraz to jak jazda samochodem tylko na 1 biegu bo reszta nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.