Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hide

Homeopatia i lekarze

Recommended Posts

Nie pamiętam, ale chyba jednak nie. Wydaje mi się że ta formułka jest obowiązkowa tylko dla preparatów zarejestrowanych jako lek.

Niby ta hemopatia to taka pseudonauka, a ile znanych leków opisywanych w podręcznikach i powszechnie używanych ma niewiele większą skuteczność od placebo?

no właśnie, sam o tym pisałem, więc ludzie się tu niektórzy podniecają a potem jako dorosłe doktory masowo piszą ludziom na wszystko antybiotyki oraz leki, które nie działają typu nootropy. Sorry - czuję hipokryzję.

a ja nie piszę ani homeopatii ani leków które nie działają typu nootropy, flebotropy, pentoksyfiliny, indapamidy, nifuroksazydy itp. gówna. Antybiotyki tylko w przypadkach koniecznych - np w przypadku zapalenia gardła na podstawie skali Centora-McIssaca. I jestem konsekwentny i cały czas podtrzymuję to co pisałem.

Kot - recept oficjalnie to jeszcze nie piszesz jakby.

CO do wymienionych leków zwłaszcza indapamidu nie będę dyskutował.

skąd wiesz, że nie piszę? ;P Nie podbijam się tylko :P

pytałam o tę formułkę, bo pewnie ludzie nie zwracają na to większej uwagi, ale my chyba tak i wiemy, że skoro jej nie ma, to nie lek, a homeopatia, suplement diety albo inny crapik. Niemniej, skoro już sobie offtopujemy, to mam pytanie, może i głupie, ale mam nadzieję, że koledzy starsi o 3 lata od nas mi to rozjaśnią. Skąd wiecie, że ww leki przez Kota nie działają? Bo w książkach do farmy tego nie piszą. Czy to doświadczenie z interny na przykład z późniejszych lat nauki czy może już ze stażu? Może z praktyk, wolontariatu na oddziale? Miliard nauki, a potem nijak ma sie to do rzeczywistości...

Niektóre rzeczy są w książkach od farmy ;) Mutschler raczej jednoznacznie pisze o homeopatii, a jeśli chodzi o wypisane przez Kota leki, to akurat pamiętam, że wspominał, że skuteczność pentoksyfiliny jest dyskusyjna, o innych może też coś by się znalazło.

O nootropach rozmawialiśmy przy okazji otępienia na neurologi, pani doktor była bardzo sceptyczna "Może duże dawki piracetamu w bardzo łagodnych postaciach typu MCI ale też nie bardzo, na ogół przepisuje tego typu rzeczy przy okazji konsultacji na kardiologi u pacjentów po NZK tak na wszelki wypadek "

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować