Skocz do zawartości

No i mamy rewolucje! Specjalizacje modułowe


Rekomendowane odpowiedzi

nadal niezmiennie nie wiem czy po module( załóżmy 3 letnim internistycznym) zdaje się z tego egzamin i dostaje tytuł równoważny z dawną spec. I stopnia = lek. ch. wew., bo jeśli nie to nie jest to dobra informacja, zwłaszcza w kontekst ew. potem wyjazdów zagranicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabi ale to jest właśnie to o co mi chodziło :P tzn rekrutujesz się na speckę jedolitą, lub "modułową", ale nie będzie już rekrutacji na speckę I czy II stopnia, bo w ogóle nie ma takiej nazwy. Ponadto:
"7. Lekarz, który odbył określony moduł podstawowy i uzyskał jego zaliczenie w ramach danego szkolenia specjalizacyjnego, nie jest obowiązany do jego ponownego odbywania w przypadku zakwalifikowania się do odbywania innego szkolenia specjalizacyjnego, którego program specjalizacji przewiduje odbycie i zaliczenie tego samego modułu podstawowego."
Czyli tak jakby kwalifikował się od razu na II moduł. Tylko niestety nie ma czegoś takiego, że najpierw wybierasz sobie moduł podstawowy i masz jeszcze te 2-3 lata na zastanowienie i potem przystępujesz do kolejnej rekrutacji na II moduł w zupełnie innym miejscu. Trochę szkoda, chyba, że tak jest a ja nie doczytałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie wiem po co ciągle te zmiany.

 

Był parę lat temu podział na specjalizacje I i II stopnia, potem wprowadzili jednoetapowe a teraz znowu dzielą włos na czworo.

 

Zauważyłem nową specjalizację - intensywna terapia. Ciekawe kiedy pojawi się coś więcej na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal niezmiennie nie wiem czy po module( załóżmy 3 letnim internistycznym) zdaje się z tego egzamin i dostaje tytuł równoważny z dawną spec. I stopnia = lek. ch. wew., bo jeśli nie to nie jest to dobra informacja, zwłaszcza w kontekst ew. potem wyjazdów zagranicę.

 

Nie, myślę, że nie. Po tym 3 letnim module masz poprostu "otwartą drogę" do zrobienia bądź interny jako takiej (kolejne 2 lata interny) bądź jakiejś innej specki po tym 3-letnim module (hematologia, gastro itd.). Ja to tak rozumiem. Myślę, że po tych 3 latach nie dostaniesz tytułu: "niepełny specjalista chorób wewnętrznych" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to po module podstawowym robi się moduł szczegółowy, a egzamin specjalizacyjny jest pytaniami podzielony pomiędzy moduł ogólny i specjalistyczny. Na pewno po module podstawowym nie ma się żadnego tytułu specjalistycznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niedobrze, mi się to nie podoba. Już wolałbym tak jak jest albo wrócić do dawnych I i II stopnia spec. No ale cóż, ciekawe jak w praktyce ten moduł będzie rozwiązywany - już widzę oddelegowywanie na 3 lata czy tym podobne w naszych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam tu niestety dopiero dziś, odpaliłam link Mateusza i... albo jestem ślepa, albo głupia, albo coś jeszcze gorszego, i nie mogę znaleźć tego o czym mowa. Mógłby ktoś posłużyć pomocą?

Wiesz co... ja też nie mogę tego już znaleźć ;x Link faktycznie nie działa i na stronie MZ trudno to odszukać. Jakby ktoś się dokopał to niech podeśle koniecznie!

 

UPDATE: Znalazłem załączniki do rozporządzenia, które są tak na prawdę esencją (wrzuciłem do pierwszego postu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=383&ml=pl&mi=383&mx=0&mt=&my=767&ma=031371

 

 

Zauważyłem nową specjalizację - intensywna terapia. Ciekawe kiedy pojawi się coś więcej na jej temat.

 

Też jestem ciekaw. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami taki specjalista na OIT pracować nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.