ProjektPolisa.pl - ubezpieczenia dla lekarzy
Sign in to follow this  
Followers 0
hypersonic

Wirtualny lekarz

35 posts in this topic

Witam

Co sądzicie o koncepcji wirtualnych konsultacji - kontakt poprzez wideorozmowę , wyniki badań jako załączniki

Wszystko płatne on-line

Pytam bo spotkałem się z takimi platformami 

Pozdrawiam

Badanie podmiotowe i badania dodatkowe - możliwe.

Badanie przedmiotowe - niemożliwe.

Wniosek? Trudno uznać taką konsultację za faktyczną konsultację. 

1 person likes this

Oczywiście że taka "wizyta" nie zastąpi prawdziwej

Ale w sytuacji zdiagnozowanej choroby - skonsultować leczenie pokazując wyniki badań

Jako 1 krok: mam wizytę na za 2 miesiące , nie chce wydawać na wizytę prywatną ale wydam np 1/4 by dowiedzieć się czegokolwiek np co to może być i ewentualnie jakie np zmiany w diecie mogę zastosować itd

Jak to ma kosztować 1/4 wizyty prywatnej to kto chciałby tak konsultować? 

Niepoważne, nierzetelne.
Nie widzisz pacjenta, nie badasz- nie masz pełnego obrazu.
Tak się nie powinno robić. Zresztą jak w takiej sytuacji wystawić receptę? Tak czy inaczej tego typu działalność to ryzykowne podkładanie się. W przypadku gdyby
"wirtualnemu" pacjentowi coś się stało i miałby w dokumentacji taką "wizytę" - wspaniała łatwa sprawa dla prawnika. Zaniedbanie udowodni z każdej strony. Co więcej- będzie miał rację.

Czas poświęcony na taką "wizytę" tak samo długi jak zwyczajna wizyta, więc jaki to ma sens?

Sam jestem sceptyczny ale z materiałów medialnych jak i rzucie oka na stronę platformy obraz jest następujący

- wideo konsultację jako cześć pakietu medycznego (takiego prawdziwego ) albo jako usługa o kosztach ok 30 zł  przy pytaniu email  jeszcze mniej

- 0 recept w takich wizytach , forma jedynie informacyjna

Czyli trafiamy do lekarza POZ  , on zleca badania i kieruję nas do specjalisty który orzeka o konieczności operacji - a my obawiamy się niej a wiec przesyłamy wyniki badań by skonsultować nasz przypadek

Twórca w jednym z wywiadów przytaczał argument że dzięki temu nie trzeba jeździć(często do innych ośrodków rozsianych po Polsce )  po lekarzach by pokazać im tylko wyniki - oszczędność czasu i pieniędzy

Pamiętam też z własnego doświadczenia wizytę u endokrynologa która polegała na zebraniu wywiadu a następnie wypisaniu badań laboratoryjnych jakie powinienem wykonać , a gdy odbiorę wyniki bym przyszedł ponownie

To samo mogłoby odbyć się wirtualnie

Aczkolwiek jestem sceptyczny zarówno patrząc jako przyszły lekarz oraz jako potencjalny klient

By taka usługa była dla mnie jako pacjenta konkurencyjna musiałaby być bardzo tania , co patrząc jako student czyni tę formę dorabiania nieatrakcyjną