Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hypersonic

Wirtualny lekarz

Recommended Posts

Na jednym z serwisów internetowych z dziedziny urologi coś takiego istnieje .

Tam zadaje sie pytanie z tej dziedziny i płaci przelewem dopiero po zaksiegowaniu kwoty dostaje się odpowiedz Cena to ok 10 zł za porade .

Fajna rzecz ,przydatna i jest bardzo dużo chętnych .

Na jednym z serwisów internetowych z dziedziny urologi coś takiego istnieje .

Tam zadaje sie pytanie z tej dziedziny i płaci przelewem dopiero po zaksiegowaniu kwoty dostaje się odpowiedz Cena to ok 10 zł za porade .

Fajna rzecz ,przydatna i jest bardzo dużo chętnych .

jeśli to może być dla kogokolwiek fajne, to pozdrawiam serdecznie...

Takie portale niedawno zaczeły powstawać i pewnie nadal powstawać będą.

Osobiście, jako pacjent nie skorzystałbym z tej formy konsultacji, a jako lekarz nie chciałbym brać w czymś takim udziału. Ale każdy może decydować o sobie.

Jest np. taki portal:

http://www.qzdrowiu.pl/

Jeszcze się trzeba zastanowić jakie korzyści z tego wypływają.

Załóżmy, że uzyskujemy taką poradę i co ona nam daje? Ani nie ma ona mocy skierowania na badanie, ani skierowania na zabieg, ani nie jest receptą.

Taka osoba wg mnie może otrzymać tylko informację typu "możliwe, że jest to astma, proszę udać się teraz do lekarza POZ i poprosić o skierowanie na..."

Jedyne co sobie wyobrażam, to osoby, które nie znajdują rozpoznania dla siebie albo chcą skonsultować czy na prawdę powinny np iść na strumektomie z takimi a takimi wynikami i dotychczasowym leczeniu.

Taka porada może bardzo wiele.

Mnie np upewniła w tym co się dowiedzałam czytając różne strony i literature fachową .

A chodziło o Cewnik TJ , czy inaczej zwany pig tail . W większosci szpitali jest zakładany na okres 6-12 tygodni .

A jest tez cewnik roczny który utrzymuje sie od 6 do 10  miesięcy zazwyczaj . Niestety gdyby nie net żaden lekarz by mi go nie zaproponował . A tak sama szukałam ,potwierdziłam swoje przypuszczenia na takim portalu i z takimi informacjami poszłam dyskutować z lekarzem .

Często lekarze myślą że pacjent nic nie wiem ,a tu jednak mogą się zdziwić :-)  

nie wiem na czym polega taki cewnik, ale posiadanie ciała obcego przez tak długi czas w swoim ciele nie brzmi zbyt bezpiecznie z powodu różnych mikrobów, które lubią takie środowisko, więc może jest powód, dla którego żaden lub prawie żaden lekarz tego nie proponuje.

A to, że lekarze myślą, że pacjenci nic nie wiedzą... bo tak najczęściej jest. Szkoda tylko, że jest też gros lekarzy, którzy uważają się za bóg wie kogo i pogardliwie podchodzą do każdego pacjenta, ze studentami medycyny i innymi lekarzami włącznie. Da faq?!

Wiesz to nie temat bym pisała o wszystkim ,ale w niemczech stosują tylko roczne gdyż samo zakładanie i wyjmowanie to już jakieś podrażnienie .

A co do lekarzy niestety większość których spotkałam przez 19 lat swojej choroby ,myśli ,że pacjent to idota i trzeba jak najbardziej uprościć swoją gadke . Niestety mi nikt nie wciśnie kitu bo wszystko wszystko co mam w necie przeczytałam ,jeśli nie wiem czegoś pytam .

Tak więc zwykle to ja mówie a lekarz zdzwiony moją wiedzą słucha  :smile:

Dlatego przez takie postępowanie lekarzy ludzie szukają odpowiedzi na swoje pytania  w necie

Zwykle wkurza mnie wiedza urologów czym się rózni nerka przeszczepiona od własnej lub pytanie a jak długo sie utrzymuje taka nerka ...

Wtedy mi ręce opadają na wiedze medyczną  danego lekarza .

Wstaje i dobitnie odpowiadam na te pytania :-)

Taka porada może bardzo wiele.

Mnie np upewniła w tym co się dowiedzałam czytając różne strony i literature fachową .

A chodziło o Cewnik TJ , czy inaczej zwany pig tail . W większosci szpitali jest zakładany na okres 6-12 tygodni .

A jest tez cewnik roczny który utrzymuje sie od 6 do 10  miesięcy zazwyczaj . Niestety gdyby nie net żaden lekarz by mi go nie zaproponował . A tak sama szukałam ,potwierdziłam swoje przypuszczenia na takim portalu i z takimi informacjami poszłam dyskutować z lekarzem .

Często lekarze myślą że pacjent nic nie wiem ,a tu jednak mogą się zdziwić :smile:

Sama zainteresowałaś się opcjami leczenia i sama znalazłaś informacje. Świetnie- tylko po co do tego jeszcze wizyta online? ;) Kasa w błoto w tym przypadku ;)

By potwierdzić informacje zasłyszane , niestety jestem kiepska z jezyków a większośc publikacji jest po angielsku lub niemiecku . Wiec zamiast tłumaczyć i sie męczyć potwierdziłam informacje i swoje przypuszczenia przez porade online lekarza .

Mnie zastanawia co innego - Twój lekarz mówi jedno, lekarz online mówi drugie. Co wtedy? Trzeci lekarz, np. telefoniczny, dla ostatecznego stwierdzenia który z nich miał rację, czy też może rzucanie monetą?

A konsultację bez badania można bez wahania porównać właśnie do rzucania monetą - albo lekarz trafi z opinią, albo nie...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować