Skocz do zawartości

Wirtualny lekarz


hypersonic

Rekomendowane odpowiedzi

mnie przeraża jeżeli pacjenci diagnozują się przez internet-szukają porad i wytłumaczeń przyczyn swoich dolegliwości a nie pójda tak naprawdę do lekarza w realu, to w ogóle jakiś obłęd

a mnie to w ogóle nie dziwi, że tak robią, skoro do specjalisty trzeba czekać miesiącami, a nie każdego stać na prywatne wizyty.

 

Zdrowie jest bezcenne.

Lepiej zdrowym umrzeć z głodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do korzystania z dra Google, niestety, czasem skłaniają sami lekarze, bagatelizując objawy i nie zlecając kompletnie żadnych badań, a w zamian słyszą "proszę się nie martwić i przyjść za miesiąc na wizytę!". Pamiętam pacjenta na endokrynologii, który był u kilku/nastu lekarzy, którzy nie postawili diagnozy, facet poczytał sporo w internecie, zrobił badania na wlasną rękę i... postawił diagnozę. Z jednej strony można mówić, że miał szczęście, że akurat trafił w coś o czym czytał ale z drugiej to nieco ośmieszył lenistwo i brak profesjonalizmu niektórych lekarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejek to często jest tak że w 1 szpitalu kolejka jest na pól roku a w innej placówce np NZOZ'ie mającym tez umowę z NFZ kolejka to np miesiac

uwierz mi, dzwoniłam chyba wszędzie i póki co albo nie przyjmują na fundusz, albo kolejki są gigantyczne. I praktycznie z każdym specjalistą tak jest, moja babcia też musi chodzić regularnie do kilku różnych specjalistów i nie może czekać w tych kolejkach, na szczęście odłożyła jakies pieniądze przez lata na leczenie, więc stac ją, żeby pójść raz w miesiącu czy ile tam na wizytę prywatną.

 

a berbelek znowu sobie trolluje, nie mogło być inaczej. Gdyby zdrowie było bezcenne, jak twierdzisz, to przepraszam, co z darmową służbą zdrowia? Bo w tym chorym kraju to fikcja. Każdy chce sobie jak najbardziej wypchać mieszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.