Skocz do zawartości

Specjalizacja 'na etacie'


Colour

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to są tacy co tak robią

 

Pozwolę sobie zacytować post z innego forum

 

 

 

dlaczego nie chcesz wolontariatu? To prawda że (prawie) nic nie zarobisz, ale możesz mieć inne zyski z wolontariatu.
kiedyś zastanawiałem się nad tym i dochodzę do wniosku że wolontariat z opłacalnej specjalizacji w dobrym szpitalu jest lepszy niż rezydentura w słabym szpitalu.
1. Masz opłacone wszelkie ubezpieczenia, zusy itp.
2. Prowadzisz normalny tok specjalizacji.
3. Możesz ubiegać się o wszelkie dodatki socjalne.
4. Jeśli dostaniesz rezydenturę, to zmieni się tylko forma zatrudnienia (dostaniesz pieniądze z MZ, kontynuujesz specjalizacje w tym samym szpitalu).
5. Możesz dostawać wynagrodzenie za dyżury.
6. Zarabiać na życie możesz w innych miejscach (dyżury, pogotowie, POZ itp.)
7. Uczysz się od dobrych lekarzy, aktualnej wiedzy medycznej.

Niestety, wolontariat trzeba traktować jako inwestycje. po długich studiach wymaga to kolejnego poświęcenia. jednak z rozmów ze znajomymi którzy zrobili ginekologię, urologię czy dermatologię z wolontariatu, dowiedziałem się że na początku jest ciężko, ale teraz mają się lepiej niż koledzy po innych speckach na rezydenturze.

 

Jak dla mnie to brak szacunku do samego siebie  ale co kto lubi ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bleeee...  kliniki, dworskie intrygi, nadęcie z zadęciem.

 

Moim zdaniem najlepsze jest robienie specki z rezydentury w szpitalu jaknajbardziejnieklinicznym.

 

Inny dobry pomysł to wynegocjowanie dobrych warunków na etacie w szpitalu nieklinicznym. Szczególnie z dala od dużych miast uniwersyteckich. Tam potrzeba rąk do pracy więc wszyscy chcą nauczyć młodego lekarza jak najszybciej. Można uzyskać całkiem niezłe pieniądze na początek - nawet 2x więcej niż te marne grosze wypłacane przez ministerstwo zdrowia. Ale uwaga na lojalki - szpitale zabezpieczają się podsuwając lekarzom umowy w myśl których po zakończeniu specjalizacji zobowiązują się do przepracowania 2, 3, 4, 5, czasem więcej lat w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko jak zrobic specjalizację, jeśli w szpitalu, ktory chce cie zatrudnic na etat, nie mozna zrobic specjalizacji, bo ten szpital nie ma akredytacji? mozna byc zatrudnionym w dwoch? na rezydenturze i etacie? ktoś coś wie na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rezydenturze i etacie ? 16 godzin dziennie , 2 różne miejsca 2 różne pensje . Chcesz 2 specjalizację robić czy co bo nie rozumiem .

Jak szpital nie ma akredytacji to w nim specjalizacji nie zrobisz

A w 2 to znów 8 godzin pracy w 1 i 8 wolontariatu w drugim - nie wyobrażam sobie tego

Te 8 to tak o napisałem bo nie wiem ile dokładnie etat wynosi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.