Skocz do zawartości

Chirurgia ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Z tego co słyszałam to jest straszny niedobór chirurgów i jest plan, żeby dodać tę specjalizację do grupy deficytowych. Patrząc po ilości miejsc rezydenckich, zapewnionych w październikowym rozdaniu, chyba faktycznie coś jest na rzeczy, bo w Wielkopolsce rzucili aż 23 miejsca o.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Co nie zmienia faktu, że to bardzo ważna część medycyny, gdzie bardzo liczy się doświadczenie, i prawie nie ma, tak jak w internie, algorytmów dla debili "co zrobić w razie"- często trzeba samemu sobie radzić z problemami i wymyślać coś co będzie działać, na poczekaniu.
Z tego co obserwuje to ogólna wymaga często dużo lepszej koordynacji, sprawności i wzroku (uwaga! wzrok bardzo ważny!) niż nie jedna węższa zabiegówka.
Plus jest taki że widzi się pd razu efekt swojej pracy, minus taki że pacjenci mają wyższe mniemanie o lekarzach zabiegowcach niż niezabiegowcach, i na prowincji chirurdzy pełnią funkcję lekarzy dosłownie od wszystkiego, co ma swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Hej. Mnie też bardzo interesuje ta specjalizacja i nigdzie indziej się aktualnie nie widzę, no może jeszcze prócz gineksow. Tyle że ile razy pytany na zajęciach o specke mówię ze chirurgia tyle razy mówią mi ze mało chętnych bo nikt nie chce ciężko tyrac za żadne pieniądze. Ktoś wie jak to w końcu jest z tą specjalizacja pod kątem finansowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie to też zaskoczyło, że jest tak mało chętnych na chirurgię , bo jak jeszcze byłam dzieciakiem i roiłam sobie o studiach medycznych, to wydawało mi się, że tam właśnie jest najtrudniej się dostać, bo to takie "prestiżowe" i" wzniosłe", ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.