Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na ogólną raczej nie, chociaż jak dadzą jedno miejsce, to może być bitwa ;)

Na ogólną raczej nie, chociaż jak dadzą jedno miejsce, to może być bitwa ;)

a dają?! :o To chyba tylko w tych wiosennych sesjach ;)

Z tego co słyszałam to jest straszny niedobór chirurgów i jest plan, żeby dodać tę specjalizację do grupy deficytowych. Patrząc po ilości miejsc rezydenckich, zapewnionych w październikowym rozdaniu, chyba faktycznie coś jest na rzeczy, bo w Wielkopolsce rzucili aż 23 miejsca o.o

Według mnie chirurgia jest znacznie mniej medyczna niż inne specjalizacje. To bardziej taka inżynieria anatomii czy coś :)

Co nie zmienia faktu, że to bardzo ważna część medycyny, gdzie bardzo liczy się doświadczenie, i prawie nie ma, tak jak w internie, algorytmów dla debili "co zrobić w razie"- często trzeba samemu sobie radzić z problemami i wymyślać coś co będzie działać, na poczekaniu.
Z tego co obserwuje to ogólna wymaga często dużo lepszej koordynacji, sprawności i wzroku (uwaga! wzrok bardzo ważny!) niż nie jedna węższa zabiegówka.
Plus jest taki że widzi się pd razu efekt swojej pracy, minus taki że pacjenci mają wyższe mniemanie o lekarzach zabiegowcach niż niezabiegowcach, i na prowincji chirurdzy pełnią funkcję lekarzy dosłownie od wszystkiego, co ma swoje wady.

Hej. Mnie też bardzo interesuje ta specjalizacja i nigdzie indziej się aktualnie nie widzę, no może jeszcze prócz gineksow. Tyle że ile razy pytany na zajęciach o specke mówię ze chirurgia tyle razy mówią mi ze mało chętnych bo nikt nie chce ciężko tyrac za żadne pieniądze. Ktoś wie jak to w końcu jest z tą specjalizacja pod kątem finansowym?

No właśnie mnie to też zaskoczyło, że jest tak mało chętnych na chirurgię , bo jak jeszcze byłam dzieciakiem i roiłam sobie o studiach medycznych, to wydawało mi się, że tam właśnie jest najtrudniej się dostać, bo to takie "prestiżowe" i" wzniosłe", ech...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się