Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej, startuję na studia za rok i myślę o ginekologi właśnie :) brałem pod uwagę jeszcze stomatologię i protetykę ale chyba ginekologia jest tym do czego czuję pasję.

kiedyś myślał o tej specjalizacjilecz potem rozstrzygnął że tonie dla mnie

Ja jestem przed wyborem specjalizacji i zastanawiam się właśnie nad ginekologią. Wybór nie jest prosty ale chyba właśnie na tym poprzestanę.

Zawsze zastanawialo mnie jak to jest z ginekologami w Polsce. Czy oni sa zobowiazani do wykonywania aborcji? Jak sie stosuja do antykoncepcji i in vitro? Ktos mn oswieci? 
W koncu Polska to kraj katolicki. Nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale moze wlasnie ma.

Aborcja jest w Polsce zakazana z wyłączeniem 3 sytuacji wiec większość ginekologów nie styka się z tą problematyką.

In Vitro jest domeną wyspecjalizowanych klinik, a obecny rząd postanowił zlikwidować program refundowanego przez państwo IVF

Antykoncepcja- raczej nie stanowi problemu chodź w przypadku antykoncepcji postkoitalnej zdarzają się problemy.

Jeśli nie chcesz wykonywać aborcji we wspomnianych przypadkach musisz odesłać pacjentkę do innego lekarza czy najbliższego ośrodka, w którym się ją wykonuje. Tak to w teorii wygląda, może ktoś wie jak w praktyce?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się