LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
hypersonic

Współpraca z przemysłem farmaceutycznym

17 postów w tym temacie

Nie jestem lekarzem ani nie mam tak owych w bliskiej rodzinie dlatego postawię myśl do której starsi "koledzy" pełni doświadczenia mogli by się odnieść za co byłbym wdzięczny 

Korzystanie z konferencji/wyjazdów szkoleniowych organizowanych przez FF może być pozytywnym przeżyciem zarówno w wymiarze relaksu jak i wiedzy przy zastosowaniu odpowiednich filtrów intelektualnych (odsiewanie części propagandy/marketingu) i zachowaniu zdrowego rozsądku oraz dozy dystansu.

I zdarzenie to może nie zaburzać w kontekście obiektywności późniejszych działań leczniczych 

Ostatnio się trochę pozmieniało i stowarzyszenie INFARMA ma być sposobem dla koncernów i lekarzy na transparentność - co dwa lata firmy przeliczają na kasę wszystko, co zrobiły imiennie dla danego doktora i publikują to co dwa lata w specjalnym raporcie. Sam się pewnie tam znajdę w przyszłym roku ;-) Ja to uważam za dobre rozwiązanie, bo chroni i mnie, i firmę. Problemem jest tylko to, że publikowanie swojego nazwiska jest dobrowolne... I niektórzy pewnie się będą piskorzyć

Raport ten pokazał również że większość lekarzy wbrew temu co sądzi przeciętny polak nie ma wpływów z firm, a jak ma to rzędu 100-200zł/rocznie.

Oczywiście są profesorowie z znacznymi wpływami ale jak to mówią- wyjątek potwierdza regułę. 

Ej hypersonic, ale to całe jedzonko przynoszone na oddziały to wyjdzie więcej niż 100zł za obiady :D

To nie wchodzi w raport to koszty własne firmy a nie dar dla konkretnej osoby, jak przeglądałem znajomych lekarzy to większość mialo 100-200zł tytulem transportu na koncerencje albo współfinansowania wpisowego.

No wiem, że nie wchodzi, w końcu jak udowodnić, że ktoś zjadł te pierogi :D Ale to na razie jedzenie to jedyne korzyści materialne, jakie czerpię :v

Dobre pierogi nie są złe , a przecież połączenie 2 różnych bodźców ułatwia zapamiętywanie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się