LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
lgk

MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W KOLARSTWIE SZOSOWYM

3 posty w tym temacie

W imieniu Lekarskiej Grupy Kolarskiej zapraszamy na:

11 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym,

które odbędą się w dniach 14-15.06.2013 w Bychawie k./Lublina.

Do wspólnej rywalizacji zapraszamy lekarzy, lekarzy-dentystów, a także studentów wydziałów lekarskich i lekarsko-dentystycznych.

Rozpoczynamy w piątek od jazdy indywidualnej na czas – Piątej Czasówki Roberta, w sobotę wyścig ze startu wspólnego. Tak jak w ubiegłych latach zostaną rozegrane zawody dla dzieci. Zachęcamy do przyjazdu z całymi rodzinami!

Szczegółowe informacje na temat zawodów:

www.szosa.eu oraz www.facebook.com/mplks.lgk

Do zobaczenia!

Szanowni koledzy kolarze!

Ponieważ nasze mistrzostwa lekarzy w Bychawie zostały odwołane a sam chciałem wystartować na nowym rowerze, bo stary wzbudzał wśród kolegów złośliwe komentarze i wesołość – narodził mi się w głowie pewien pomysł. Gdyby tak zorganizować mistrzostwa w nowej formie – uproszczonej bez udziału policji, karetek i władz lokalnych. Odbywałby się w kolejne weekendy sezonu rowerowego i polegały na spotkaniach 2-3 dniowych grup dowolnie dobierających się uczestników i przejeżdżających 2-3 (do ustalenia) zawsze te same trasy. Wyniki byłyby odnotowane na koniec sezonu, porównane i wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii, rozdanie nagród, uroczyste spotkanie, itp. Na miejsce proponuję rejon Gór Świętokrzyskich – mam możliwość zakwaterowania 12 osób – www.wiezanagorce.pl. Proponuje trasę 1 etapu np. wokół pasma Łysogór po niezbyt uczęszczanych drogach często odwiedzanych przez turystów rowerowych, długość do ustalenia – 70 – 100km. Na trasie tej grupa kilku kolarzy może jechać bez zakłóceń ruchu drogowego ewentualnie można rozdzielić uczestników i startować w odstępach czasowych. Ewentualne punkty kontrolne i mylne np. skrzyżowania można obstawić np. członkami rodzin uczestników. Trasę tą można poprowadzić tak, aby uniemożliwiała skróty a uczestnicy mogą się z nią zapoznać z mapy lub przejechać osobiście. Tu mogę zapewnić dodatkową pomoc 2-3 motocyklistów, w razie potrzeby można by wynająć więcej. Idealnym miejscem do przeprowadzenia czasówki jest droga leśna (ślepa) zamknięta dla samochodów od Lubieni (trasa Rzeszów – Radom) - 8 km prosty, dobry asfalt na wschód w las (jest na mapach, są tam parkingi). Wyznaczenie odcinka 10 km nie stanowi problemu, meta - start razem, nawrót, 1-2 osoby ze stoperami. Fotokomórek na razie nie posiadam. Możliwe jest wyznaczenie trasy dla miłośników crossów w pobliskich lasach i również prowadzenie klasyfikacji. Tego typu impreza może być dostępna dla wszystkich zainteresowanych można przecież prowadzić osobne klasyfikacje dla różnych grup zawodowych czy społecznych. Przy zaangażowaniu członków rodzin startujących w organizację etapów. Koszty uczestnictwa ograniczą się do zakwaterowania, wyżywienia, dojazdu, piwa i zakupu stopera. Ciekaw jestem opinii kolegów i uwag, co do sposobu organizacji w takiej formie i oczywiście oczekuję zgłoszeń, można zaczynać od razu, mam nadzieję, że organizacja przedsięwzięcia dotrze się w trakcie kolejnych spotkań. Pozdrawiam. Kontakt j.w. www.wiezanagorce.pl ., tel. 724012369

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się