Skocz do zawartości

English Division


Blacknred

Rekomendowane odpowiedzi

Studia w tym trybie są niebotycznie drogie, dużo droższe od niestacjonarnych. Na pewno jednak tańsze od studiów anglojęzycznych zagranicą (oczywiście nie liczę Ukrainy, bo tam to...wiadomo jak z tym anglojęzycznym nauczaniem, jak czegoś nie wiesz, to i tak 3/4 osób umie Ci to wyjaśnić po polsku)

 

U nas jest na ED kilku Polaków, zwłaszcza z Polonii, ale studenci z kraju, po klasach IB też się zdarzają.

Nie umiem jasno powiedzieć na ile opinie i plotki, które krążą o tym wydziale są prawdziwe, ale nie zapomnę, jak u nas asystent z histologii rzucał tekstami w stylu 'Taką wiedzą to proszę błyszczeć na English Division, a nie tutaj', z anatomii też nie zostawiali suchej nitki. Możliwe, że jest to tylko subiektywne odczucie kilku osób, które spotkałam, ale ogólne wrażenie jest takie, że podchodzi się do nich z założeniem 'Wyedukujemy Was po swojemu, ale na szczęście i tak tu leczyć nie będziecie'. Mogę być w błędzie, ale takie mam odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty o wiele wiele wyższe

Poziom - opierając się na opiniach kadry naukowej - słaby

Atmosfera - słaba (bardzo roszczeniowa )

Przykłady - skarga na to że test był za łatwy i ten sam co w roku X złożona przez studenta który akurat nie zdał (bo pewnie nie widział testu ), donosy że ten a ten to ściąga i trzeba go mocniej pilnować .

Często studenci sam nie mówią dobrze po Angielsku a mimo to jakoś zdają i to nieźle (słyszałem o studencie który przyszedł z kolegą by ten robił mu za tłumacza bo sam nie potrafił spytać ile punktów mu brakuje do zaliczenia semestru a mimo to napisał zaliczenie roczne po angielsku na 5 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy na ED to pewnie ze wzgledu na to, ze po ED jest latwiej wyjechac za granice. 

a przepraszam, niby dlaczego, skoro dostają dyplom tej samej uczelni co my, i zwykle są gorzej wykształceni? Nie wiem tylko jak mają rozwiązaną sprawę ze stażem i LEKiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam Polaków studiujących na ED i nie robią tego po to żeby wyjechać zagranice / podszkolić język etc. tylko po prostu nie dostali się na lek ani na stacjo, ani na niestacjo, więc poszli na ED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ze wzgledu na jezyk, mowie tutaj oczywiscie o studentach ktorzy chca wyjechac do kraju anglojezycznego. Student ktory studiuje po polsku musi spedzic duzo czasu w domu aby nadrobic jezyk. 

Ale z powodu języka płacić kilka razy tyle ?

Przychodzili do mnie na zajęcia kilka razy studenci z ED (bo mieli sprawę do asystenta/chcieli poprawić laborki np z biofizyki itd) wiec kolejnym mankamentem jest to że kadra naukowa ma naprawdę zróżnicowane umiejętności językowe że tak powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.