Skocz do zawartości

Zaproszenie do testów aplikacji diagnostycznej


infermedica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich Użytkowników MedFor.me :)

Zwracam się z prośbą i zaproszeniem - w szczególności do osób zainteresowanych wykorzystaniem nowych technologii w medycynie.

Jestem członkiem zespołu, który tworzy pierwszą polską aplikację internetową wspomagającą diagnostykę różnicową chorób. Rozwijamy narzędzie, które w sposób szybki i wygodny pozwoli rozszerzyć zakres potencjalnych rozpoznań i zainspiruje do pogłębionego wywiadu diagnostycznego.

screenblurred.jpg

Przed nami jeszcze sporo pracy, ale już teraz chcielibyśmy zaprosić Was do skorzystania z naszej aplikacji w ramach zamkniętych testów. Bardzo zależy nam na Waszej opinii, komentarzu, ocenie i sugestii, które wpłyną na dalszy kształt aplikacji.

Testy nie są angażujące ani czasochłonne. Po prostu przekazujemy dostęp do naszego narzędzia i później zapytamy o wrażenia.

Jeżeli są wśród Was lekarze zainteresowani udziałem, zapraszam do zapisania się tutaj:

http://zaproszenie.infermedica.pl/?src=medfor

W ramach podziękowania każdej osobie oferujemy 6-miesięczny darmowy dostęp do naszej aplikacji (o ile się spodoba). :)

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomysł ciekawy. Ciekaw też jestem jak taka aplikacja sprawdzałaby się w praktyce i czy faktycznie podane przez maszynę podejrzenia rozpoznań pokrywałyby się ze stanem faktycznym pacjenta. Macie może już jakieś wstępne dane statystyczne? Albo jakieś dane na temat innych urządzeń tego typu? Jest faktycznie sens tworzenia takiej aplikacji czy lepiej zdać się na "lekarską wiedzę, doświadzenie i intuicję"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomysł ciekawy. Ciekaw też jestem jak taka aplikacja sprawdzałaby się w praktyce i czy faktycznie podane przez maszynę podejrzenia rozpoznań pokrywałyby się ze stanem faktycznym pacjenta. Macie może już jakieś wstępne dane statystyczne? Albo jakieś dane na temat innych urządzeń tego typu? Jest faktycznie sens tworzenia takiej aplikacji czy lepiej zdać się na "lekarską wiedzę, doświadzenie i intuicję"?

 

Cieszę się, że brzmi ciekawie :) Aplikacja jest tworzona przez zespół lekarzy różnych specjalizacji, więc za "maszyną" (lub raczej "algorytmem") stoją tak naprawdę rzeczywiści ludzie - specjaliści którzy "budują" wiedzę medyczną systemu. Zadaniem naszej aplikacji w żadnym wypadku nie jest stawianie rozpoznania. Tutaj nie chodzi o zastąpienie lekarskiej intuicji czy wiedzy. Chcemy, aby było to narzędzie, które zainspiruje do poszerzonej diagnostyki różnicowej, służąc jako rzetelne źródło informacji (podobnie jak książka, artykuły naukowe, konsultacja z innym specjalistą).

 

Aplikacje tego rodzaju istnieją (np. Isabel, Dxplain, Diagnosis Pro). Jesteśmy jednak zdania, że wiele jeszcze można zmienić w tym obszarze. Chcemy, aby nasza aplikacja była prosta i wygodna w użyciu (docelowo w postaci strony internetowej oraz aplikacji iPad i tablet Android).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ciekawi jak ze skutecznością bo na zajęciach z prop.interny pani docent opowiadała nam iż kiedyś w ramach jakiegoś szerokiego badania porównano skuteczność maszyna vs człowiek i człowiek rozgromił maszynę dość znacznie bo patrzył "outside the box"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak konkretnie ma działać program? Wklepuję w wyszukiwarkę objawy podmiotowe i przedmiotowe a maszyna podaje mi możliwe rozpoznanie? Czy proponuje jakieś badania w celu potwierdzenia rozpoznania? Czy podaje konkretne pytania którymi powinienem poszerzyć wywiad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie ciekawi jak ze skutecznością bo na zajęciach z prop.interny pani docent opowiadała nam iż kiedyś w ramach jakiegoś szerokiego badania porównano skuteczność maszyna vs człowiek i człowiek rozgromił maszynę dość znacznie bo patrzył "outside the box"

 

Myślę, że wszystko zależy od tego w jaki sposób porównywana i definiowana jest skuteczność. To oczywiste, że algorytm czy maszyna nigdy nie zastąpią lekarza i nie powinny być w ten sposób konfrontowane. Pytanie, w jaki sposób maszyna może wpłynąć na poprawę rozpoznań (skrócenie czasu, zwiększenie trafności, obniżenie kosztów). Patrząc na rozwój takich maszyn jak IBM Watson, możemy się spodziewać wkrótce nowych wyników.

 

A jak konkretnie ma działać program? Wklepuję w wyszukiwarkę objawy podmiotowe i przedmiotowe a maszyna podaje mi możliwe rozpoznanie? Czy proponuje jakieś badania w celu potwierdzenia rozpoznania? Czy podaje konkretne pytania którymi powinienem poszerzyć wywiad?

 

Wszystko, co napisałeś się zgadza. Podajemy objawy lub wyniki badań, a aplikacja przedstawia możliwe jednostki chorobowe wraz z przybliżonym prawdopodobieństwem. Następnie wybierając jedną z chorób sprawdzamy, jakie można zlecić kolejne badania oraz o jakie pytania rozszerzyć wywiad. Aplikacja jest swojego rodzaju "check-listą", która pozwala zwrócić uwagę na jednostki, które dzielą podobne symptomy. Logika, która stoi za systemem opiera się przede wszystkim na rozbudowanym modelu statystycznym.

 

Zapraszam do udziału w testach -- wtedy aplikację będzie można sprawdzić na żywo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak przyszło mi testować startupy w których wypisywałem co mam w lodówce, a to mi miało stworzyć listę potraw.
Ten algorytm będzie musiał być niewiarygodnie skomplikowany i brać tyle zmiennych pod uwagę, by coś z tego wyszło, gdyż wpisując, że chce zjeść coś z bułki, sera i pomidora proponował mi wyszukane potrawy, do których trzeba dokupić 7 innych składników. 

To będzie wyglądało tak, że będziemy mieli przeziębienie plus jakiś inny objaw świadczący o zakażeniu bakteryjnym, a sprzęt nam powie, że warto jeszcze zrobić EMG, EEG, fistulografię itp itd. bo może to być coś innego...

Szkoda, że nie jestem lekarzem, bo bym z chęcią potestował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny problem w tym, że pacjenci nie potrafią nazwać objawów...

 

Przykłady: drgawki, drżenie, dreszcze, "jestem dziś nieprzytomna", biegunka (2 stolce dziennie) itp.

 

Zgadza się. Dlatego jest to aplikacja wyłącznie dla lekarzy. :)

 

To będzie wyglądało tak, że będziemy mieli przeziębienie plus jakiś inny objaw świadczący o zakażeniu bakteryjnym, a sprzęt nam powie, że warto jeszcze zrobić EMG, EEG, fistulografię itp itd. bo może to być coś innego...

Szkoda, że nie jestem lekarzem, bo bym z chęcią potestował :D

 

Warto pamiętać, że pacjent często może chorować na więcej niż jedną chorobę. Przeziębienie nie wyklucza innych dolegliwości. Nasza aplikacja bierze to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.