Skocz do zawartości
AGA 31

CZY 31-LATKA MOZE STARTOWAC NA MEDYCYNE MAJAC STARA MATURE

Recommended Posts

Szymon tylko zauważ, że ja w swojej symulacji odnosiłem się do równolatków, którzy, gdy ona skończy specjalizację będą już mieć 10-15lat doświadczenia i TEN sam wiek. To prosto sprawdzić czy ktoś ma doświadczenie czy nie, a w dziedzinie medycyny estetycznej, to już w ogóle, więc wieku po 40 i 0 doświadczenia nie brałbym za atut ;)

Szymon tylko zauważ, że ja w swojej symulacji odnosiłem się do równolatków, którzy, gdy ona skończy specjalizację będą już mieć 10-15lat doświadczenia i TEN sam wiek. To prosto sprawdzić czy ktoś ma doświadczenie czy nie, a w dziedzinie medycyny estetycznej, to już w ogóle, więc wieku po 40 i 0 doświadczenia nie brałbym za atut ;)

Oczywiście - zgodzę się z Tobą w kwestii tego, jaki wybór byłby naturalny wśród uświadomionych.

Tylko że o ile w kwestii dermatologii estetycznej może i faktycznie pacjenci nieco częściej zerkają na opinie o lekarzach, tudzież na jakieś dane o doświadczeniu, rejestry NILu czy temu podobne, to jeśli taka osoba byłaby sobie po prostu dermatologiem, to i tak będzie mieć pacjentów, nawet prywatnie.

Po prostu sądzę że (przynajmniej obecnie) nie jest jeszcze tak popularne prześwietlanie każdego lekarza do którego masz zamiar się zapisać ;) choć na pewno jest to co raz częstsze...

Dnia 18.07.2013 at 13:54, hypersonic napisał:

AGA 31

Określenie desperatka jak podkreślałem nie miało miec negatywnej wymowy

A na medycynę nie poszedłem dla pieniędzy jak sie wydaje berbelkowi i nie rozumiem na podstawie czego Ty również zdobyłaś takie przeświadczenie.

przeprosiłam.nerwy mnie chwyciły.wiem ze to mnie nie usprawiedliwia.:)

no ale zastanówcie się - skoro już teraz są problemy, żeby zrobić speckę z dermy, to chyba za 6 lat się to raczej nie poprawi... AGA 31, dermatologia i medycyna estetyczna to taka "zielona wyspa" dla absolwentów medycyny, w ogromnej większości dla kobiet - mówi się, że to milutka i lekka specjalizacja, która pozwala na duże zarobki. Osobiście wołami by mnie nikt nie zaciągnął na dermatologię, nawet mimo tych opinii, ale tak się mówi i tym się właśnie ludzie kierują. Dlatego, nawet mimo najszczerszych chęci, jeśli uda Ci się skończyć studia, mając na głowie rodzinę i dom, to potem, jeśli KONIECZNIE chcesz dostac dermatologiem, możliwe, że będziesz musiała robic specjalizację na wolontariacie, czyli za darmo przez kolejne 5 lat. Na to też masz środki i cierpliwość do użerania się z polskim systemem szkolenia lekarzy?

no ale zastanówcie się - skoro już teraz są problemy, żeby zrobić speckę z dermy, to chyba za 6 lat się to raczej nie poprawi... AGA 31, dermatologia i medycyna estetyczna to taka "zielona wyspa" dla absolwentów medycyny, w ogromnej większości dla kobiet - mówi się, że to milutka i lekka specjalizacja, która pozwala na duże zarobki. Osobiście wołami by mnie nikt nie zaciągnął na dermatologię, nawet mimo tych opinii, ale tak się mówi i tym się właśnie ludzie kierują. Dlatego, nawet mimo najszczerszych chęci, jeśli uda Ci się skończyć studia, mając na głowie rodzinę i dom, to potem, jeśli KONIECZNIE chcesz dostac dermatologiem, możliwe, że będziesz musiała robic specjalizację na wolontariacie, czyli za darmo przez kolejne 5 lat. Na to też masz środki i cierpliwość do użerania się z polskim systemem szkolenia lekarzy?

Powiem szczerze  że nie zdawałam sobie sprawy że trzeba robić taki staż jako wolontariusz.Hmm tak długo to nikt nie bedzie mnie utrzymywać.Nie sądziłam ze na dermatologie tak trudno dostać sie.

Jest kilka opcji - rezydentura (na którą faktycznie ciężko się dostać), etat (ale tutaj trzeba się dobrze załapać), studia doktoranckie (tak chyba jest najprościej w przypadku tak obleganej specjalizacji - ale wymaga dużo samozaparcia i chęci pracy naukowej) i właśnie wolontariat.

Ale tak po prawdzie - kiedyś mówiło się, że na onkologię nie będą ludzi przyjmować, że będzie co raz mniej miejsc. A teraz - nie mówię że jest ich niewiadomo ile, ale specjalizacja jest priorytetowa. Co prawda wątpię, żeby dermatologia stała się w najbliższym czasie specjalizacją priorytetową, ale nie mówmy hop, póki nie skoczymy.

nie mówiłam, że TRZEBA robić speckę z wolontariatu, a jedynie, że ISTNIEJE TAKA MOŻLIWOŚĆ. I myślę, że należy się z tym liczyć. Generalnie jestem ogromna przeciwniczką osób, które idą na medycynę, bo chcą być ... [tu wpisz nazwę konkretnej specjalizacji]. Nie rozumiem jak ktoś, kto nie ma pojęcia o tym zawodzie może się od początku z góry nastawiać, że będzie anestezjologiem albo dermatologiem. Co innego po kilku latach studiów, jak się już "coś" wie, "coś" zobaczy, a nuż "coś" porobi na kole naukowym. Przecież jest tyle możliwości specjalizacji, że zamykanie się na jedną jest po prostu głupie. No chyba że ma się mega plecy w jakiejś specjalizacji, to wtedy właściwie to już tylko formalność :P

Co do onkologii... Szymon, aż trudno mi uwierzyć, że tak o niej kiedyś mówiono ;) Ale może i masz rację. Niemniej jakoś nie widzę takiej przyszłości dla dermy, ale  może coś się zmieni...

Moze nie posiadam super wiedzy na temat dermatologi ale jakis pojeci podstawowe tak. Nie zakładam tez ze na 100% zostane dermatologiem. zdaje sobie sprawe ze sa tez inne specjalizacje.jest np geriatria. w polsce jest bardzo mało lekarzy zajmujacych sie tym.Mało ktom chce leczyc starszych ludzi . jest to cieżkie.poprostu pomyslałam o dermatologi i tyle. Jednak to zycie weryfikuje jaką ścieżkę obierze sie.

Geriatria to jest modny temat dla Faktów i Wiadomości 3-4x do roku. A tak naprawdę to nie ma gdzie zrobić tej specjalizacji, nie ma gdzie jej praktykować i NFZ nie chce za to płacić.

Hmm to nie wiedziałam. Szkoda i to wielka bo starszych ludzi przybywa.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się