Skocz do zawartości

CZY 31-LATKA MOZE STARTOWAC NA MEDYCYNE MAJAC STARA MATURE


AGA 31

Rekomendowane odpowiedzi

nie chcesz, żeby ucierpiało Twoje życie osobiste i chcesz być najpierw studentem medycyny na zreformowanym programie, a później lekarzem? Powodzenia, jak to się uda ;) Poza tym to nie jest tak, że my jesteśmy na "nie" dla zasady, tylko podstawowy problem, o którym zawsze myślę, to: jak się utrzymac przez tez lata studiów, skoro nie da się w zasadzie pracować na etacie i studiowac medycyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też zauważylam, że bulwersują się tylko modzi... Dla nich te 10 lat różnicy to przepaść bo sami nie mają często nawet 20.... Ale moim zdaniem warto walczyć o 30 lat w wymarzonym zawodzie. Ja mam już po 30 i wlaśnie jestem na 1 roku i jest absolutnie super. Moim zdaniem trzeba mieć tylko wystarczającą determinację by się dostać. Moja znajoma powiedziala mi, że jeśli naprawdę chcę być lekarzem to zrobię wszystko by dostać się na medycynę. I wlaśnie tak postępowalam przez ostatni rok. Powodzenia dla staromaturzystów!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oczekiwać od 20 latka, żeby nie uważał za przepaść 10lat skoro to połowa jego życia, a właściwie prawie całe, które dobrze pamięta ;) Niemniej szacun, że w wieku 30+ zdecydowałaś się rozpocząć medycynę. Równocześnie zazdroszczę, że ma Cię kto w tym wieku utrzymywać, albo masz tyle odłożonej kasy ;) No chyba, że jesteś w stanie jakoś zarobić na utrzymanie równocześnie studiując, ale wtedy zastanawiałbym się po co Ci ta medycyna skoro i bez niej sobie świetnie radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - 4h snu? To życzę powodzenia dla Twojego organizmu, kiedyś to się na Tobie niestety odbije. Ciekaw jestem też co to za praca na pełny etat (~40h w tygodniu) i jak wygląda Twój plan zajęć na uczelni, bo niektóre ćwiczenia są tylko popołudniami, a rano też jest całe zapchane więc ten pełny etat to chyba w weekendy. Pamiętaj, że medycyna to nie jednoroczny sprint tylko 6 letni maraton i siły trzeba mieć na 12 semestrów a nie 2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mam to szczęście, że póki co studiuję w UK a tutaj łatwiej pogodzić uniwerek z pracą, zajęcia w dzień, część można przerobić w domu etc. Praca to pomocnik na oddziale ratunkowym, więc w pracy również mam okazję się uczyć praktyki. Pewnie masz rację, że długo tak się nie pociągnie ale to pewnie też zależy od organizmu. Koleżanka z pracy studiuje medycynę i pracuje, jest już na 5 roku i bez problemu daje radę.

Choć w Polsce to pewnie nie wykonalne ze względu na ,,sztywny" plan zajęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.