Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jaro

Choroby zakaźne

Recommended Posts

co sądzicie o tej spacjalizacji?

jest zapotrzebowanie na specjalistów chorób zakaźnych?

praca po tej specjalizacji to tylko i wyłącznie - szpital?

b. ciekawa i b. nterdeyscyplinarna (bez interny ani rusz, do tego dochodzi spora doza neurologii, dermatologii, diagnostyki lab. itp.).

Zapotrzebowanie spore, chetnych niewielu. Praca- głównie szpital, poradnie specjalistyczne (leczenie WZW, HIV/AIDS, emdycyna podróży, szczepienia, sanepidy itp. itd.).

Zgadzam się z Kaamilem. Zauważyłam, że na tę speckę patrzy się jakoś bardzo po macoszemu i z niechęcią, a moim zdaniem jedna z ciekawszych, zwłaszcza jakby ktoś chciał się zakręcić w okolicy ośrodków medycyny tropikalnej.

heh jak widzę, że nowy post dodał berbelek to z góry wiem, że będzie o pieniądzach i dlaczego ich tak mało :)

• Like 1

Pieniążki wiele tłumaczą. Znasz jakiś inny powód dlaczego choroby zakaźne są nieatrakcyjne? Bo ja się zgadzam z Kaamilem, że ciekawa specjalizacja, co z tego, skoro nie ma forsy. Jakby była dochodowa to byłoby jedno miejsce rezydenckie na województwo na 2 lata, a każdy mówiłby, że od dziecka chciał być zakaźnikiem, można się rozwijać całe życie, a w świecie bakterii i wirusów czuję się lepiej, niż w domu.

a są nieatrakcyjne?

To stosunkowo wąska specjalizacja w stylu transfuzjologii klinicznej. Mało oddziałów, mało poradni, małe zapotrzebowanie. Traktowana przez wszystkich trochę po macoszemu.

Po transfuzjo dawało się kiedyś jeszcze jako tako zarobić, ale ostatnio, z tego co wiem, prosperity się skończyła ^^

a właściwie co robi lekarz z tą specjalizacją? ma jakikolwiek kontakt z pacjentami?

ma jakikolwiek kontakt z pacjentami?

To zależy. Pracując w RCKiK można kwalifikować dawców do oddawania krwi lub jej składników. W szpitalu zdarzają się konsultacje - np. u pacjentów problematycznych ew. u świadków Jehowy.

Ja przede wszystkim dyżurowałem, bo na to był największy popyt.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować