Skocz do zawartości

Wada wzroku a wykonywanie specjalizacji zabiegowej


Tyska657

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie bardzo ważne dla mnie pytanko , a mianowicie , czy jest taka mozliwość , aby wykonywac specjalizację zabiegową posiadając zakorygowaną okularami krótkowzroczność oraz minimalny oczopląs?

 

 

 

                                                               Z góry dzięki za odpowiedż , pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie na pewno jest bo z moich obserwacji wynika że co najmniej połowa lekarzy ma jakąś wadę wzroku :P Z resztą w specjalizacjach zabiegowych okulary się przydają jako zabezpieczenie przed chlapiącymi płynami ciała także luz ;) A jak dużą masz wadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nikt Ci nie powie jak już skończysz studia, że nie możesz wykonywac zawodu lekarza, bo masz wadę wzroku;)

 

Osobiście poznałam zabiegowców z naprawdę dużą krótkowzrocznością, zezem, dużym astygmatyzmem, więc jak się bardzo chce to można. Dla mnie zupełnie oddzielną sprawą jest czy Ty sama czujesz się na siłach, bo długie patrzenie w pole operacyjne lub operowanie endoskopowe przy braku widzenia przestrzennego bardzo męczy wzrok i weź pod uwagę, że z ubiegającym czasem wzrok będziesz miała gorszy, a nie lepszy.

 

No i są też różne zabiegówki, jedne wymagają naprawdę dużej precyzji, inne nieco mniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

No dobra, a orientuje się ktoś czy jednooczność uniemożliwia robienie niektórych specjalizacji? Gdzie to ewentualnie sprawdzic? Jest jakieś rozporządzenie prawne regulujące przeciwwskazania do poszczególnych specjalizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rys, wydaje mi się, że powinieneś zacząć od poszukania w programie specjalizacji, która Cię interesuje. Z tego, co się orientuję, to np. program okulistyki ma odpowiedni aneks, gdzie wypisali wymagania zdrowotne, w innych pewnie też taki będzie, jeśli są jakieś przeciwwskazania.

 

edit: A, no i właśnie okuliści muszą widzieć dwuocznie. Przynajmniej wg oficjalnych wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rozporządzenia - decyduje po prostu zdrowy rozsądek. Generalnie jednooczność, a w konsekwencji brak lokalizacji przestrzennej może być dużym problemem we wszelkich specjalizacjach zabiegowych.

 

Z tego, co się orientuję, to np. program okulistyki ma odpowiedni aneks, gdzie wypisali wymagania zdrowotne, w innych pewnie też taki będzie, jeśli są jakieś przeciwwskazania.

 

 

To nie wymagania tylko "kryteria proponowane" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.