Skocz do zawartości

Zadowolenie z decyzji: Wybieram kierunek lekarski


hypersonic

Czy gdybyś po raz kolejny stan-eła/ą przed wyborem kierunku studiów to czy ponownie wybrał(a)byś medycynę ?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdybyś po raz kolejny stan-eła/ą przed wyborem kierunku studiów to czy ponownie wybrał(a)byś medycynę ?

    • Zdecydowanie tak
      18
    • Raczej tak
      7
    • Nie wiem
      3
    • Raczej nie
      5
    • Zdecydowanie nie
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W wielu wątkach na forum przewija się temat zadowolenia z obrania tego właśnie kierunku studiów, często piszecie o rozczarowaniu , zaskoczeniu- jako o emocjach które wystąpiły z czasem.

Zachęcam do oddania głosu jak również przedstawienia swoich odczuć w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, studiowanie medycyny wygląda zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażałem. Może to wina wszystkich seriali w stylu dr Housa, na dobre i na złe; może to kwestia tego że mimo wielu znajomych na kierunku lekarskim, nikt nie powiedział mi jaka jest prawda. A może człowiek młody był i głupi, żył w wyidealizowanym świecie i nie słuchał starszych kolegów? Tymczasem im dalej w las tym więcej drzew. Problemy, trudności, momenty zwątpienia, coraz gorsze perspektywy na przyszłość.

Mimo wszystko jeszcze raz wybrałbym medycynę. A to ze względu na to, że po prostu mnie to interesuje i lubię to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, studiowanie medycyny wygląda zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażałem. Może to wina wszystkich seriali w stylu dr Housa, na dobre i na złe; może to kwestia tego że mimo wielu znajomych na kierunku lekarskim, nikt nie powiedział mi jaka jest prawda. A może człowiek młody był i głupi, żył w wyidealizowanym świecie i nie słuchał starszych kolegów?

 

Najśmieszniejsze est to, że teraz ludzie też nie słuchają. Przecież widzą teraz na własne oczy w jakie gówno wdepnęli, a jak im się to mówią, że MALKONTENT, MARUDA, FRUSTRAT bla bla. To musi być miłość do medycyny, bo tylko miłość może być tak ślepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć napisałem, że mimo tego że coraz bardziej czuję jak śmierdzi ta kupa, w którą wdepłem, jeszcze raz wdepnąłbym w nią. Po pierwsze szkoda tych trzech przebolałych lat, po drugie mimo wszystko mi się to podoba.

Informatycy zakładający własne firmy też mają dużo problemów. Jeżeli miałbym męczyć się na studiach z informatyki, dodatkowo męczyć się z własną firmą i jeszcze nie czerpać przyjemności z tego co robię, to dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze est to, że teraz ludzie też nie słuchają. Przecież widzą teraz na własne oczy w jakie gówno wdepnęli, a jak im się to mówią, że MALKONTENT, MARUDA, FRUSTRAT bla bla. To musi być miłość do medycyny, bo tylko miłość może być tak ślepa.

Pisz wolniej, bo Ci się wyrazy zjadają;)

Bo marudzenie jest cechą frustratów. Człowiek, ktory ma łeb na karku będzie sobie radził, bo jak mu się w gównie przestanie podobać to z niego ucieknie do innego kraju lub do zupełnie innej branży albo nauczy się sobie w tym gównie dobrze radzić. To działa wedle zlotej zasady - jak ci źle to sobie zmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem, czy bym jeszcze raz poszła na medycynę. Z jednej strony tak, bo to ciekawa praca i zdaje się, że można później godnie żyć, niemniej kosztuje młodość spędzoną nad książkami i sporo wyrzeczeń co do rodziny itp.spraw, chociaż patrząc na znanych mi lekarzy, nie jest wcale tak źle i można sobie wiele spraw poukładac i pogodzić ze sobą. Mnie osobiście najbardziej denerwuje forma tych studiów, są za długie, zapchane jakimiś badziewnymi przedmiotami. Z drugiej strony zaś myślę, że fach w ręku w młodym wieku to cenna umiejętność i może lepiej zostać mechanikiem, kucharzem, fryzjerem, cokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.