Skocz do zawartości

Specjalizacje modułowe - Jak myślicie? Kiedy wejdą w życie?


Rekomendowane odpowiedzi

szczerze mówiąc nie liczyłbym na to. Pewnie wszyscy liczą na lukratywne podspecjalizacje interny :) Obawiam się, że tych konkretnych będzie kilka i progi punktowe będą wyglądać jak te na okulistykę albo plastyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co  tak sobie gdybać i brać pod uwagę jedną sesję , która nie obrazuje żadnych tendencji, bo te są nieprzewidywalne?

tak jak dotychczas było uruchamianych kilka spec. szczegółówych internistycznych tak i będzie po modułach, poza tym nie każdy się musi na to rzucać, bo podobnie jak z maturą tak i z wynikami LEKu że nie każdy ma na tyle dużo by sobie pozwolić ryzykować stąd takie osoby celują raczej w internę, gdzie niby łatwiej się dostać niż na załóżmy nefrologię, gdzie dadzą 2 m-ca, więc nie wiem skąd takie przypuszczenie że na 1 rezydenturę rzuci się 30 osób, bo tak nie ma - wystraczy przeanalizować sobie listy wnioskowe CZP. Ludzie mimo wszystko są racjonalni.

A kiedy wejdą - teoretycznie weszły bo ustawa podpisana ale co z tego - wątpię czy wejdą za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie każdy ma na tyle dużo by sobie pozwolić ryzykować stąd takie osoby celują raczej w internę, gdzie niby łatwiej się dostać niż na załóżmy nefrologię, gdzie dadzą 2 m-ca, więc nie wiem skąd takie przypuszczenie że na 1 rezydenturę rzuci się 30 osób, bo tak nie ma - wystraczy przeanalizować sobie listy wnioskowe CZP. Ludzie mimo wszystko są racjonalni.

A kiedy wejdą - teoretycznie weszły bo ustawa podpisana ale co z tego - wątpię czy wejdą za rok.

 

tak naprawdę specjalizacja z chorób wewnętrznych mało daje,bardzo trudno się dostać później na szczegółową,chyba ,że od razu zacznie się robić internę na danej klinice ale i tak jest ciężko,dlatego myślę,że bardzo dużo osób się rzuci,bo bedzie o co walczyć,nawet jesli pojawia sie np.2 miejsca z alergologii,przecież teraz  w wielu województwach na derme,czy okulistykę też nie ma więcej,w rozmowach ze znajomymi z roku widzę,że będzie bardzo dużo chętnych,nie wiem czy ludzie są tacy racjonalni-patrząc na listy wyników-często są osoby z ok.60% składajace na okulistyke,radiologie,derme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.