Skocz do zawartości

pielęgniarstwo


martyna.kwacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam tego określenia bo współpracuje rownież z pielęgniarkami, ratownikami i ratowniczkami medycznymi. Nie chce mi sie rozpisywać :)

na lekarza a juz szczególnie młodego tez często reaguja alergiczne. Generalnie współpraca z pielęgniarkami to cała nauka z pogranicza szamanstwa i fizyki kwantowej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję pracę pielęgniarek, bo wykonują gównianą robotę, ale są najbliżej pacjentów i dużo mogą o nich powiedzieć dzięki czemu są często skarbnicą wiedzy o pacjentach. Oczywiście jak wszędzie zdarzają się wiedźmy co to nawet ciśnienia nie chcą zmierzyć, ale to zdecydowana mniejszość.
Swoją drogą nie wiem dlaczego pielęgniarki tak alergicznie reagują na zawołanie pacjentów "siostro". Nie kumam tego. Jak pacjenci np 80 letni, którzy przez całe życie tak mówili mają tytułować pielęgniarki? "Proszę pani?" "Pielęgniarko?" "Pani magister? (nie każda nim jest)". Nie raz słyszałem jak jakaś staruszka woła "siostro" a pielęgniarka jej dogaduje "Nie jestem Pani siostrą!" po czym pacjentka wpada w niezłą konsternację i widać smutek na jej twarzy, bo w jej mniemaniu nie zrobiła nic złego i nie rozumie skąd ta opryskliwość. Ja sam nie wiem jak się do nich zwracać. Chyba "proszę Pani" jest najlepsze żeby nikogo nie urazić. Może ktoś z Was starszych i mądrzejszych jest w stanie wytłumaczyć ten fenomen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mamę podczas ostatniego pobytu w szpitalu znacznie bardziej zdenerwowaly pielęgniarki niż perspektywa wielogodzinnej operacji. :) miały taka niezbyt miła manierę "zawarczenia" pacjenta na samym początku zeby broń Boże niczego od nich nie chciał i sie nie odzywał. Jedna warczala zeby nie wstawała z łóżka, inna ze ośmieliła sie prosić o basen.

Powiedzieć siostro do pielęgniarki to jeszcze pól biedy. Niektórzy tak mówią do ratowniczek medycznych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha świetny ostatni komentarz, słyszałam wiele najróżniejszych opinii od lekarzy, studentów medycyny oraz od samych pielęgniarek. Szczerze mówiąc nie rozumiem osób, które wybierają się na pielęgniarstwo, a potem strajkują, bo mają źle. Doskonale wiedziały na co się piszą, były świadome, a teraz nagle im to przeszkadza. Tak samo nie rozumiem oburzenia na wołanie do nich per "siostro". Od października sama zaczynam studia na kierunku pielęgniarskim (chyba jestem jedyną osobą tego kierunku na tym forum) i zdaję sobie sprawę co tak naprawdę będzie należeć do moich obowiązków i ile mniej więcej będę zarabiać, a wiadomo, ze atmosferę w pracy tworzy grupa nie jednostka. Ważne, zeby strony potrafiły ze sobą współpracować, bo zawsze wpajano mi, że służba zdrowia nie dzieli się na lepszych (lekarzy) i gorszych (pielęgniarki) tylko jest to wspólna praca na rzecz dobra pacjenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co drą się piguły za nazywanie ich "siostrami". Taki to zwyczaj, że do lekarza mówi się "doktorze", sprzedawcy w aptece "panie magistrze" a do biskupa "ekscelencjo". Też mi powód do focha.

Pielęgniarka ma wykonywać swoje obowiązki a współpraca z lekarzem ma się układać dobrze. Co do podejścia do innych ludzi to w każdym środowisku znajdzie się postać, która będzie towarzyska i miła dla innych, jak i postać która będzie wredna i opryskliwa. Ludzie są różni i tyle.

To że zarabiają grosze to inna bajka. I rozumiem że są z tego powodu sfrustrowane. Może to wynik tego że zarabiały lepiej (?) za komuny? Sam jestem ciekaw jak to wtedy wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.