Skocz do zawartości

Krew a omdlenia (wazowagalne?)


h8pa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się z jakimś konkretnym leczeniem/wsparciem w takich sytuacjach. Jeśli masz rzeczywiście takie parcie na medycynę to niestety trzeba coś z tym zrobić. Poszperaj w internecie- w sieci jest dosłownie wszystko i może znajdziesz forum na którym taki problem był już omawiany. Może potrzebujesz się z  tym "otrzaskać"- czyli po prostu założyć ze 100 wkłuć i pobrać trochę krwi.
To prawda, że można medyczne studia przejść nie dotykając ani jednego pacjenta i "ślizgając się" na praktykach. Tyle, że taki lekarz to dupa a nie lekarz. Nie może być tak, że czynnikiem wpływającym na decyzje terapeutyczne jest "nie umiem założyć wkłucia" , "boję się zakładać cewnik", "brzydzi mnie ta ropa". I to jest częsty problem. Do niedawna pracował u nas kolega, który nie umiał zakładać wkłuć (nie wiem jakim cudem można się tego przez dwa lata pracy nie nauczyć), unikał tego jak ognia- u pacjenta w 2 dobie po bypassach niskie ciśnienia przy ośrodkowym ciśnieniu żylnym 3 próbował podnosić kroplami etylefryny.... no comment.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no to ja przyznam sie ze mialem taki problem i te same obawy jak zaczynalem studia, przy czym ani na anatomii ani potem na sekcjach na patomorfie nie bylo problemu bo widocznie "zimni" tak nie działali... problem byl pare razy przy pobieraniu krwi, ale tez gorzej bylo jak mi pobierali albo tylko patrzylem, jak trzeba bylo cos zroic to adrenalina zalatwiala swoje i problemu nie bylo... wrocilo dopiero poźniej na chirurgii i rzeczywiscie pare pierwszych operacji troche kursowalem miedzy sala operacyjna i korytarzem... ale z czasem zdazalo sie to coraz rzadziej i teraz na 6 roku nie ma juz w ogole problemu, asysty na luzie nawet bez sniadania :D

 

mala porada praktyczna moze glupia ale dziala - zauwazylem ze jak czujesz ze robi sie slabiej to sobie napinaj miesnie, brzucha, nog - krazenie podskoczy i problemu nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rano trzeba się porządnie naszprycować kofeiną żeby ewentualny spadek ciśnienia nie przekroczył krytycznej dolnej wartośći ; )

Kiedyś była kofeina w tabletkach, ostatnio pytałem o nią w aptece i powiedzieli że nikt już tego nie produkuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć ! Marzy mi się zostać chirurgiem, lecz mam pewien problem, podczas operacji bądź zabiegów robi mi się "słabo". Szczerze mówiąc nie wiem jaka może być tego przyczyna, gdyż jaram się każdą operacją w której mogę uczestniczyć. Krew, zwłoki, zmiażdżone kończyny itp. nie są dla mnie problemem, tylko te nieszczęsne operacje. Przychodzi taki moment, że po prostu robi mi się słabo i muszę wyjść. Czy ktoś ma bądź miał podobny problem ? I jak sobie z tym radzić? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę zaproponować ćwiczenia na lepszy powrót żylny krwi z nóg. Czyli dreptanie, podnoszenie kolan na zmianę, napinanie mięśni. W miarę możliwości chodź po sali, obserwuj zabiegi z różnych miejsc. Stanie nieruchomo przez zbyt długi czas bardzo sprzyja takim problemom jak Twoje, nawet mimo solidnego śniadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś był juz ten temat, omdlenia wazowagalne :P jeżeli to jest to, nie ma sie czym przejmowac bo mija... z doświadczenia powiem tak... żeczywiscie chodzenie, ruszanie sie nawet napinanie izometryczne mm. brzucha lub nóg pomaga... śniadanie sniadaniem, ale dobrze jest cos wypić przed chirurgią (uzupełnić łożysko naczyniowe) na poczatek najlepiej cola bo z kofeiną ... no i po prostu sie z tym zmierzyć na zasadzie stac ile mozna, jak słabo wyjsc na chwile, wrócic znowu postac chwile wyjsc wrócic... ja kilka pierwszych zajec tak spedzalem i w sumie nikogo to nei dziwilo ani nikt sie nie pytal ... z czasem przeszlo i juz bez sniadania, picia i dreptania spokojnie moglem wystac cala operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.