Skocz do zawartości

Matura - źródła wiedzy i kilka innych pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

jak już pisałam w wielu poprzednich, podobnych temu, wątkach:

-biologia: operon rozszerzony najlepiej, bo zadania na maturze nieraz były żywcem z niego wyjęte + zbiór zadań Witowskiego + stosy arkuszy maturalnych

-chemia: podręcznik Nowej Ery rozszerzony (wg mnie lepszy niż operon) + zbiór Pazdry + zbiór Witowskiego + stosy arkuszy maturalnych

 

korki tez by były przydatne, bo zawsze ktoś Ci wytłumaczy trudniejsze zagadnienia.

Ponad rok to jest kupa czasu, ja przygotowałam się do matury sama na blaszkę w 4 miesiące. Teraz jestem na 4 roku lekarskiego i udzielam korków maturzystom takim jak Ty - moja metoda jest dobra, bo wszyscy się na studia dostali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałam w wielu poprzednich, podobnych temu, wątkach:

-biologia: operon rozszerzony najlepiej, bo zadania na maturze nieraz były żywcem z niego wyjęte + zbiór zadań Witowskiego + stosy arkuszy maturalnych

-chemia: podręcznik Nowej Ery rozszerzony (wg mnie lepszy niż operon) + zbiór Pazdry + zbiór Witowskiego + stosy arkuszy maturalnych

 

korki tez by były przydatne, bo zawsze ktoś Ci wytłumaczy trudniejsze zagadnienia.

Ponad rok to jest kupa czasu, ja przygotowałam się do matury sama na blaszkę w 4 miesiące. Teraz jestem na 4 roku lekarskiego i udzielam korków maturzystom takim jak Ty - moja metoda jest dobra, bo wszyscy się na studia dostali ;)

Ja w sumie korzystałem z tego co koleżanka, ale bez zbiorów Witowskiego i do chemii zamiast podręcznika Nowej Ery używałem podręcznik wyd. Rożak - POLECAM!!! Najlepszy podręcznik do chemii jaki widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie korzystałem z tego co koleżanka, ale bez zbiorów Witowskiego i do chemii zamiast podręcznika Nowej Ery używałem podręcznik wyd. Rożak - POLECAM!!! Najlepszy podręcznik do chemii jaki widziałem

 

Odnośnie Rożaka: podpisuję się rękami i nogami. A miałam do czynienia z większością podręczników z chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pozwolę sobie troszkę odświeżyć temat :)

Zaczął się wrzesień, ostatni mój rok w liceum zaocznym, do którego uczęszczam od drugiej klasy. Uświadomiłam sobie, jak bardzo chciałabym dostać się na medycynę - konkretnie stomatologia, bowiem od kilku lat nad tym myślałam, jednak tylko na myśleniu poprzestawałam...teraz sobie zaprzątam głowę maturą, która mnie czeka. Oprócz podstawowych trzech przedmiotów obowiązkowych, musiałabym zdać dwa dodatkowe, tj. chemia i biologia, niestety owe przedmioty miałam tylko w 1 klasie liceum ogólnkształcącego dziennego, i nie czarujmy się, nie obchodziły mnie w ogóle :/ Jestem bardziej realistką niż optymistką, dlatego też nie sądzę, aby udało mi się nadrobić przez 8 miesięcy materiał z trzech lat, aby zdać maturę naprawdę zadowalająco, by móc dostać się na uniwersytet.
Jestem w kropce, nie mogę spać po nocach, bo intryguje mnie to, dlaczego byłam tak głupia i nie uczyłam się od początku... :(

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystko zależy od Twojej systematyczności i samozaparcia. Da się opanować materiał. 

Myślałaś o korepetycjach, kursach? :)

 Oczywiście, że myślałam, jednak niestety nie mam na to pieniędzy :( dlatego też głowiłam się, czy sama sobie poradzę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.