Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jeżeli chodzi o prywatną praktykę to jakie schorzenia przewijają się najczęściej? Orientuje się ktoś?

Najczęściej depresje i powiązane choroby z depresją typu CHAD z epizodem depresyjnym, albo rentoza - "Witam, co się stało?" -"A jakoś tak źle się ostatnio czuję ale poza tym, czy mógłby tak doktór wypisać mi coś na rentę?." 

Schizofrenii też sporo ale w mniej więcej dobrym stanie, bo najczęściej jak jest bardzo źle, to karetka przywozi do szpitala. Albo policja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja po zajęciach z psychiatrii zdecydowanie uważam, że do tego trzeba mieć dryg i nie każdy się do tego nadaje. I nie chodzi tu o żadne powołania czy inne bzdety - ja np. jestem w stanie wysłuchać tego pacjenta, nawet po powiedzmy 10 zajęciach już mniej więcej się orientuję jakie pytania mu zadać - tylko co z tego, jak nie mam zielonego pojęcia co z jego odpowiedzią zrobić? Mnie te psychiatryczne kwestie nie mówią absolutnie nic, więc psychiatrą bym była beznadziejnym. I też mam wrażenie, że psychiatrzy nie są do końca normalni - może tacy ludzie tam idą, a może po codziennym kontakcie z "dziwnym" pacjentem sami się zaczynają "dziwnie" zachowywać.

Na psychiatrię w łódzkim rzucili teraz 35 miejsc, więc kto ma ochotę to na pewno się dostanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja po wielu trudnych życiowych przeżyciach - uzależneinie od dragów, po wyjściu na prostą wybieram kierunek związany z psychologią-psychiatrią. Już podczas detoksu [...] zafascynowała mnie ich praca, z początku sądziłem że bycie psychologiem czy psychiatrą to klepanie wyuczonych na pamięć tekstów pocieszno - motywacyjnych, teraz widzę, że to coś głędszego. A co do teorii, że żeby zostać psychiatrą trzeba być lekko nie ten teges - to chyba coś w tym jest.

Edytowane przez Deadline
Deadline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.