LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu

106 postów w tym temacie

Korbuta nigdy nie czytałam, więc się nie wypowiem, ale z dwóch pozostałych poleciłabym Mutschlera.

Ja się uczyłam z Mutschlera, a jak wyszedł Korbut, to i do niego zaglądałam.

Osobiście polecam bardziej Korbuta - w miarę aktualny, fajnie się czyta i nie ma wzorów na całą stronę, jak to się zdarza w Mutschlerze.

Mutschler też całkiem spoko, choć przyznam, że na temat niektórych leków jest w nim mniej, niż w podręcznikach dla pielęgniarek (Rajtar-Cynke - btw. fajne repetytorium).

U nas od tego roku Katzung jest obowiązkową pozycją, głównie (lub wyłącznie) dlatego, że jest najbardziej aktualny. Książka nie jest zła, ale tak jak pisali poprzednicy, zgłębianie wiedzy z farmy aż prosi się o doczytywanie dużego Szczeklika i Pharmindexu. Dużym minusem Katzunga są słabe ryciny (tak, wiem, że to akurat średnio istotny element książki, ale jednak Mutschlera czy G&G otwiera się z przyjemnością tylko dla tych ładnych schematów :wink:) i beznadziejny, niedokładny spis treści, który uniemożliwia swobodne wyszukiwanie zagadnień. Poza tym nie ma wszystkiego, dlatego u nas seminaria są idealnym uzupełnieniem wiedzy.

Ja się uczę z Korbuta, krótko i na temat. Mam też Mutschlera 2 wyd. i czasem jest napisany niejasnym językiem, pomijam już pierdyliard wzorów i gabaryty książki. Może 3 wyd jest lepsze.

Hej :) Czy orientujecie się jak bardzo różni się wydanie 2 od 3 Mutschlera? Może ktoś jeszcze pokusi się o opinię Korbuta? :)

Słyszałam od kolegów rok wyżej, że teraz bardzo dobre do nauki jest wydanie II poprawione i uzupełnione "Farmakologii" Korbuta (2017). Ponoć najlepszy obecnie podręcznik z farmy na rynku polskim (student-friendly), choć jednocześnie zawarta jest w nim pełna wiedza i co ważne, dobrze wyjaśniona. Ładnie wydany, kolorowe i logiczne ryciny. Wkrótce sama się przekonam :-)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się