Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Kompendium Jańca - beznadzieja, pisana przez farmaceutów nie znających się na medycynie.

Oto tytuł jednego z rozdziałów: "Leki zwiększające przepływ wieńcowy".

To jest tak, jak mały Jasio wyobraża sobie działanie nitrogliceryny... Blamaż :eek:

Za taki opis działania hemodynamicznego na układ krążenia nitratów u nas dostaje się ndst z ustnego kolokwium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pamiętaj, Farma, to coś co powinieneś mieć do końca życia. Co to za lekarz, który sięga w razie wątpliwości do jakichś kserówek... Mam w domu Kostucha, ale Mutschler też na półce jest zawsze w gotowości. Mam też antybiotykoterapię praktyczną Dzierżanowskiej no i pharmindeks ma też swoje zalety (szczególnie dostosowany do specjalizacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, Farma, to coś co powinieneś mieć do końca życia. Co to za lekarz, który sięga w razie wątpliwości do jakichś kserówek... Mam w domu Kostucha, ale Mutschler też na półce jest zawsze w gotowości. Mam też antybiotykoterapię praktyczną Dzierżanowskiej no i pharmindeks ma też swoje zalety (szczególnie dostosowany do specjalizacji)

Przecież nie wspomniałem o zadnych kserówkach ;p :)

Jestem tego świadom ze farmę trzeba mieć w małym palcu, ale nie da sie wszystkiego idealnie zapamiętac.. więc w ramach repetycji coś by sie przydało.

Antybiotykoterapie tez mam. Kostucha sprzedałem. A Mutschlera miałem wypożyczonego. Teraz sie zastanawiam czy dobrze robilem sprzedajac Kostowskiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antybiotykoterapie tez mam. Kostucha sprzedałem. A Mutschlera miałem wypożyczonego. Teraz sie zastanawiam czy dobrze robilem sprzedajac Kostowskiego..

Za Kostowskim bym nie płakał. Za to Mutschlera (małego, dla mnie w zupełności wystarcza) sobie osobiście cenię - jak znajdziesz gdzieś tanio, to może sobie kup, ewentualnie wypożycz? Ja mam swojego i bardzo go sobie chwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam żadnej książki do farmy, bo wszystkie dostępne są słabe albo bardzo słabe (vide: Kostowski). Faktycznie sięganie do Kostowskiego potem i szukanie czegoś o lekach badź nie daj Boże - o zasadach farmakoterapii czegoś może się skończyć nieciekawie.

Mi zdecydowanie wystarcza jak potrzebuje coś sprawdzić farmindeks, mam też antybiotyki Dzierżanowskiej-taką mała ksiażeczka za 8 zł jak leczyć różne zakażenia zgodnie z najnowszymi wytycznymi - polecam, powtórkę z farmy trzeba sobie zrobić przed egzaminem z interny, a większość tego sensownie jest opisanych w dużym Szczekliku.

Nie widze powodu utrwalać mitu jak to każdy lekarz musi mieć książkę do farmy, w głowie tak, na półce niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno został wydany nowy podręcznik do farmakologii z PZWL. Może być to ciekawa pozycja, zarówno do nauki, jak i do korzystania "po egzaminie".

O tu jest link do wydawnictwa: http://www.wydawnictwopzwl.pl/szukaj/prd,farmakologia,rid,10730.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wydawnict...,rid,10730.html

o własnie! Bardzo dobry podręcznik.

Trzeba przyznać tym przebrzydłym krakusom, że udało im się wypuścić (jak to ujął mój asystent na farmie) bardzo aktualnego "polskiego Kacunga", (któren jest uważany za podręcznik "optymalny" na całym świecie)

Teraz jako poznańska pyra jeszcze bardziej nie lubię tych centusiów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Farmakologia" pod red. Ryszarda Korbuta, PZWL 2012 - oficjalny następca zakończonego w wydawaniu Kostowskiego

Czysta rewelacja !

Długo oczekiwany przełom w polskich książkach farmakologicznych.

Pierwszy polski podręcznik, który można nazwać "zachodnim" w stylu - to jest rzeczywiście "polski Katzung":

1. Jest zwięzły - na 700 stronach zawiera całą potrzebną wiedzę!

2. Każde zdanie jest istotne - nie ma "lania wody"

3. Wszystkie najnowsze leki i terapie są uwzględnione - jest "up-to-date" w każdej dziedzinie

4. Piękne, kolorowe, znakomicie objaśniające mechanizmy działania ryciny

5. Napisany przez fachowców dydaktycznych, dla maksymalnego ułatwienia przyswojenia wiedzy przez studentów - tam, gdzie się da, jest wypunktowanie cech, wskazania, przeciwwskazania, objawy uboczne - całość przejrzysta, jasna (aż przyjemnie się uczyć) - a nie znany nam z polskich podręczników "kallus" dopiero do rozbicia i przyswojenia

6. Napisany ciekawie, ze swadą i świetnie objaśniający trudne zagadnienia farmakologiczne - widać dużą wiedzę i znawstwo autorów

7. Z lżejszych rzeczy - przeciekawe, krótkie rysy historyczne dotyczące sztandarowych grup leków oraz dodatek: Nagrody Nobla z medycyny, związane z przełomowymi odkryciami w farmakologii

Słowem - REWELACJA !!!

Nareszcie !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.