Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! :) mam takie pytanie, czy jest tu ktoś kto może przenosił się z medycyny z Zabrza do Wrocławia? najlepiej po I roku? :) jest tu ktoś komu się to udało ? :P dodam, że byłam już chyba ze 3 razy w dziekanacie we Wrocławiu i pani zajmująca się tym twierdziła, że muszę zaliczyć sesję w I terminie, mieć praktyki w lipcu, w miarę średnią i dobry powód i nic o większych problemach nie mówila... wiem, że są róznice programowe, ale tez pytala sie gdzie teraz studiuje i ze roznice programowe ustala sie indywidualnie. Także jeśli ktoś cos takiego przeżył to bardzo prosilabym o jakies informacje :)

tak, ja jestem :D
Jeśli chcesz się przenieść to najbardziej powinnaś zadbać o to, by zdać wszystko w pierwszym terminie i zrobić praktyki w lipcu. To dlatego, że wniosek o przeniesienie można złożyć tylko do końca sierpnia (musisz mieć wpis na II rok w swoim indeksie). Oprócz tego wniosku musisz złożyć kilka dokumentów do dziekanatu UM Jest tego cała lista i nie pamiętam w tej chwili wszystkiego (m. in. trzeba napisać podanie do dziekana wydziału w Zabrzu o zgodę na przeniesienie do Wrocławia i dopiero gdy on się zgodzi, można się o to starać nie słyszałem, by komuś odmówił, ale teoretycznie ma taką możliwość). Taką listę można też znaleźć gdzieś na stronie albo dostać w dziekanacie we Wrocławiu. Ja miałem problemy, bo mój wniosek został odrzucony p. panią dziekan we wro, która uznała, że średnia 4,42 jest zbyt niska by mnie przyjąć -.- Odwołałem się od tej decyzji do rektora, który uchylił jej decyzję i przyjął mnie na 2 rok. Także nie można się poddawać :) Na szczęście dziekan się zmienił i już nie robi takich problemów.
Różnice programowe.
Po przeniesieniu dostajesz całą listę przedmiotów, które musisz zaliczyć by zdać na następny rok. Odrabia się je bardzo prosto chodząc na zajęcia z przedmiotów których się nie miało. Wykładowcy nie robią żadnych problemów. To co musiałem uzupełnić to:

- egzamin z historii medycyny (nie musiałem chodzić na zajęcia, wystarczyło, że przyszedłem na egzamin, który jest ustny, ale w przedterminie zdaje się go całkiem przyjemnie i raczej bezproblemowo). Słyszałem od ludzi z niższych lat, że im uznawali ocenę z zaliczenia jako ocenę z egzaminu, więc to mogło sie zmienić.

- socjologia medycyny

- psychologia lekarska

- podst. tech. inf. i biostatystyki

- pierwsza pomoc

- 30h wybranych fakultetów

- j. obcy

Z racji tego, że w Zabrzu nie ma języka na I roku robiłem tutaj 2 lata w rok tzn. chodziłem równolegle na zajęcia z pierwszym i drugim rokiem. Co do reszty przedmiotów to wydaje się, że jest ich dużo, ale tak naprawdę praktycznie nie zauważasz tych zajęć, bo są raczej proste. Ponadto po złożeniu pisma u pani prof. w katedrze biofizyki miałem przepisane zaliczenie i ocenę z tego przedmiotu (we wro biofizyka jest na 2 roku). Podobnie zrobiłem z anatomią kliniczną która tu jest oddzielnym przedmiotem.

Ty idziesz innym trybem, więc nie wiem jakie przedmioty miałaś i jakie sa tutaj na I roku, więc Twoja lista pewnie będzie wyglądała inaczej, ale to już są sprawy kosmetyczne. To wszystko co mi przychodzi do głowy w odpowiedzi na Twoje pytania. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, to wal śmiało :) pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się