Skocz do zawartości

Zakup pierwszego stetoskopu


Mr.H

Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawości sprawdziłem ile teraz kosztują stetoskopy i przyznam, że cena ok. 300zł za najpopularniejszego littmanna classic II SE ścięła mnie z nóg... One są sygnowane przez apple czy jak? bo cena wg mnie jest strasznie zawyżona. No ale jest popyt jest podaż, a młodzi pewnie myślą, że bez Littmanna ani rusz...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Ja również słyszałam same superlatywy o stetoskopach marki Spirit. Są praktycznie połowe tańsze od Littmanna, a jakość wykonania jest bardzo wysoka względem tak atrakcyjnej ceny. Sama zamierzam zaopatrzyć się w stetoskop Spirit. (...)

Edytowane przez Deadline
Reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

a z ciekawości, jakie jest najważniejsze urządzenie, na jakie powinniśmy wydawać pieniądze? Ekspres do kawy? :)

może jest w tym ciut racji, ale strasznie nie lubię jak ktoś mi mówi, na co powinnam a na co nie, wydawać pieniądze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Littmanny mają podobną tendencję cenową jak trampki Converse - z roku na rok coraz droższe. Na mój też wydałam ok. 200 zł - po sugestii starszej koleżanki, że te tańsze szybko się psują. Też wydaje mi się, że przeważają wśród lekarzy na oddziałach, chociaż część używa np. Spiritów.

a z ciekawości, jakie jest najważniejsze urządzenie, na jakie powinniśmy wydawać pieniądze? Ekspres do kawy? :)

Ekspres do kawy ważna rzecz!
Myślę, że podpis koleżanki daje jakąś podpowiedź :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 21.07.2014 at 22:13, white napisał:

z ciekawości sprawdziłem ile teraz kosztują stetoskopy i przyznam, że cena ok. 300zł za najpopularniejszego littmanna classic II SE ścięła mnie z nóg... One są sygnowane przez apple czy jak? bo cena wg mnie jest strasznie zawyżona. No ale jest popyt jest podaż, a młodzi pewnie myślą, że bez Littmanna ani rusz...

Tak, dokładnie. Moim zdaniem nie są warte tej ceny. Przed egzaminem praktycznym z interny zostawiłam stetoskop poza miastem i pożyczyłam od koleżanki stetoskop innej firmy, ze dwa razy tańszy? - słyszałam lepiej. Ostatnio zostawiłam Littmanna w pracy, a potrzebowałam stetoskopu - pożyczyłam od przyszłej teściowej... słuchawki od ciśnieniomierza. Idem!

Pomyślałabym, że to mój egzemplarz może jest popsuty, albo gorszy, ale zdarzało mi się doraźnie pożyczać go starszym lekarzom i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń. Może po prostu mnie nie leży... Sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę uważam, że cena zwala z nóg. Nie jestem jeszcze co prawda studentem, ale dziadek jest lekarzem i siedzę wy tym już dość długo. Littman nie jest za tani, ale sam chciałbym właśnie taki mieć. Warto może pod choinkę sobie zażyczyć ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.