LIBERMED - Książki medyczne i weterynaryjne wszystkich wydawców w jednym miejscu
Mr.H

Zakup pierwszego stetoskopu

107 postów w tym temacie

Tak, bo sprzęt za 900 złotych się tu komuś koniecznie przyda :v

Cóż... pozostaje się więc jedynie cieszyć że nie kosztują więcej, ale lepiej nie krakać

Jeśli chodzi ci o oliwki(część wprowadzaną bezpośrednio do ucha) to jej miękkość ma znaczenie.

Twarda oliwka już po krótkim czasie powoduje ból. 

Odświeżam trochę: ma ktoś jakieś opinie nt. Spiritów? Wydają się dobrą alternatywą dla Littmannów, ale wciąż się waham :)

Słyszałem różne opinie o Spiritach, jedna z powszechniejszych : "Chiński stetoskop", jakość gorsza od "L" i problem z serwisem.

Littmanny, według mnie lecą na marce i cena nie jest proporcjonalna do jakości, zwłaszcza po tym jak przenieśli produkcję podzespołów z USA do Malezji.

Polskie stetoskopy mają dobre opinie. Już nie produkowany ale nadal do dostania w sklepach KAMED czy Yavit.

Ostatnio pojawiły się nowe SPLe. Nie słyszałem złych opinii a i cena atrakcyjna w porównaniu do Littmanna.

Zgadzam się z opiniami, że nie ma co przepłacać w tej kwestii. 

Ja na studiach używałam takiego za 12zł http://sklep.cezal.com.pl/sprzet-medyczny/979-stetoskop-jednostronny-intec.html?search_query=stetoskop&results=1 i było ok :D

ogólnie lubię rzeczy z tej firmy, są zazwyczaj niedrogie ale dobre. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się