Skocz do zawartości

Zakup pierwszego stetoskopu


Mr.H

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

rytualny ważki temat studentów medycyny przed III rokiem

A JAKI STETOSKOP???

Odpowiedź może być tylko jedna: bylejaki.

Najważniejszy i tak jest kolor i miękkie oliwki.

Kupcie sobie Littmanna, standardowy wybór, bez bólu głowy, posłuszy na długie lata. I co najważniejsze: ma szeroki wybór kolorów. Ale UWAGA!!! Nie ma typowego CZERWONEGO! Ja chciałem sobie kupić czerwony, niby taki "kardiologiczny", ale nie mają. Zamówiłem burgund.. i jest taki sobie. Teraz kupiłbym Black Edition - cały czarny. Fajnie kontrastuje z białym fartuchem, a oprócz tego widziałem go w którymś odcinku Dr Housea, na ramionach dra Tauba ;)

Nie polecam też tych z "miedzi" i "mosiądzu" - wyglądają jak kupa. Rainbow też jest tylko ładny na zdjęciach w necie, a na żywo dużo traci.

W sumie chłopakowi sugerowałbym Black Edition albo klasyczny czarny. Dziewczynę widziałbym w pomarańczowym albo malinowym.

Albo w paczce przyjaciół kupcie kilka kolorów w jednej cenie i potem się wymieniajcie! Niech nie zamęczy Was nuda! Czerpcie radość życia garściami!

Polecam poszukać dobrej ceny, bo są dość duże rozpiętości. Ja w tamtym roku kupiłem za 249 zł.. a moja koleżanka za 300 zł ;)

Niektórzy sprzedawcy oferują także grawerowanie! Można sobie na głowicy wygrawerować jakiś banał, komunał czy inną tak zwaną "złotą myśl" typu: "anatomia jest królową nauk", "mikrobiologia jest nauczycielką życia", "per aspera ad rectum", "veni, vidi, vici", "wszyscy kłamią" itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda, ja miałam zamiar kupić sobie fioletowy, ale jak zobaczyłam Rainbow, to zmieniłam zdanie, a teraz mi mówicie, że nie jest jednak taki fajny jak na zdjęciach... Szkoda :< Cały czarny też mi się spodobał. Wygląda na to, że lepiej kupić w sklepie, na żywo. Znacie jakieś porządne sklepy we Wrocławiu?

"Per aspera ad rectum" - najs, nie znałam tej wariacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sklep z artykułami medycznymi na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Wyszyńskiego. Nie wiem czy akurat mają jakiś duży wybór stetoskopów ale sprawdzić można.

/Ja dostałem stetoskop od jakiejś firmy farmaceutycznej. MedTech. Jest ładny i wydaje mi się że ładnie słychać. Zobaczymy czy za jakiś czas też tak będę uważał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na praktykach śmigam z Riesterem tristar duplex z czema głowicami ;)

Ostatnio w oko wpadły mi stetoskopy z podwójnym przewodem słuchawkowym.

Są one może cięższe od tych z pojedynczym ale tony,szmery i puki są imo mocniejsze i wyraźniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.