Skocz do zawartości
rys

Urządzenia mobilne w użytku studenta i lekarza.

Recommended Posts

Uwazam, że urządzenia mobilne sa na prawdę przydatne. Zarówno na zajęciach jak i potem przy powtarzaniu materjału w domu. Na kolosach nie ściągam bo nie mam dobrej metody ale jak ktoś ma to na pewno lepsze niż ściągi papierowe.

w mojej dorywczej pracy obowiązywał  kalendarz google, ale nadal go dobrze nie rozpracowałam, podczas nauki korzystam z urządzeń mobilnych i pewnie już tak zostanie gdy zacznę studia, chociaż nie opieram się tylko na informacji z netu typu wikipedia, czy inne serwisy, bo książki tradycyjne muszą być :) z takich praktycznych rzeczy: duże ilości notatek dobrze jest posegregować nawet w Wordzie i można się z nich uczyć, nie wyobrażam sobie np. stosów wydrukowanych kartek z notatkami do wykucia :)

Ostatnio pojawiło się kilka aplikacji, które umożliwiają rozwiązywanie zadań z LEKu wraz z przeciwnikiem. Sam korzystałem z lekzwanie a od kilku dni z mexam, także mogę je polecić z czystym sumieniem. Szczególnie tę drugą, bo ma wiele darmowych opcji dodatkowych typu statystyki, ranking czy granie ze znajomym. Jak widać można skutecznie połączyć naukę z rozrywką i odrobiną rywalizacji ;) A oprócz nich to klasycznie eMPendium, które sprawdza się w każdej sytuacji :D

W mojej opinii urządzenia przenośne to przyszłość. Tak naprawdę wkroczyły w nasza prywatną sferę życia. Powinny być również dopuszczone do medycyny. Zamiast zapisywać temperaturę na kartce przy łóżku pacjenta powinno się to wprowadzać do centralnego systemu, gdzie każdy w dowolnym czasie mógłby się zalogować i spraawdzić potrzebne dane. Oszczędność czasu i nakłądów pracy. 

System informacyjny na oddziale, z połączonymi między sobą komputerami i tabletami byłby fantastyczny. Do pacjenta podchodzisz z tablecikiem, piszesz wywiad, status, wprowadzasz zlecenia, sprawdzasz ich wykonanie, masz dostęp do wszystkich jego badań. Gdzieś nawet spotkałem się z firmą, która ćwiczyła wprowadzenie czegoś takiego na reumatologii... Ale jak to wiadomo, zanim ktokolwiek to wprowadzi to minie trochę czasu, a znając państwowe przetargi wygra firma, która napisze jakiś zabugowany progam z mnóstwem lagów.

No a u nas od przyszlego roku bedzie zakaz uzywania urzadzen mobilnych na wykladach, seminariach i cwiczeniach :) 

Nie wiedzieli jak zapedzic ludzi na nudne wyklady to powymyslali zbieranie punktow, ktore niby nie sa potrzebne do zaliczenia, ale lepiej miec :)

No to ludzie przychodzili i czytali na tabletach, smartfonach albo i filmy na notebookach ogladali :)

No to teraz zakaza.

A potem nie wiem, czego zakaza.. gazet, ksiazek? :)

I tak wyglada polityka dydaktyczna na czolowym polskim uniwersytecie medycznym :)

O, nawet o tym nie słyszałem jeszcze.

Ale już mnie drażni taki faszyzm.

ja tez używam kalendarza google zsynchronizowanego ze smartfonem i włączonym powiadamianiem. Bardzo dobrze się to u mnie sprawdza, polecam takie rozwiązanie. Tabletu ze sobą nie noszę.

Cały szpital połączony w jedną sieć, sprawdzanie badań przy łózku chorego, zlecenia w systemie pisane na tablecie. Tak widziałem to w Grudziądzu. Fajnie to wygląda ale każdej sprawy są plusy i minusy

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się