Skocz do zawartości

Warszawa – Szpital Medicover – praktyki ogólnozabiegowe POLECAM!


Medman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Ja robiłem praktyki, ponadprogramowe (tzn te uczelniane osobno odrabiałem) w Szpitalu Medicover w Warszawie na oddziale/klinice chirurgii na której była cała zabiegówka tzn były tam operacje ogólnochirurgiczne, torakochirurgiczne, gastroenterochirurgiczne, ortopedyczne, urologiczne, laryngologiczne i neurochirurgiczne. Taki przekrój zabiegowy. Było ogólnie super.

Szefem kliniki jest bardzo miły Doc Maciej Kielar i to do niego pisałem prośbę o zgodę na praktyki. Bez problemu się zgodził, a sprawy techniczne zostały dograne z Kierownikiem ds. obsługi klienta Panem Dariuszem Malczykiem.

Szpital ogólnie na bardzo wysokim poziomie. Młodziutki bo otworzony 2 lata temu i może dzięki temu jego wygląd wewnętrzny i zewnętrzny bardziej przypomina luksusowy hotel niż państwowy szpital. To co było dla mnie szokiem to błogi spokój i dobra organizacja. Sale dla pacjentów bardzo ładne, każda z łazienką i ubikacją, a do tego Pacjenci ubezpieczeni w Medicover mieli telewizor LCD i ekstra menu.

Rano po ósmej zawsze był obchód a później do praktykanta należało pomoc w prowadzeniu chorych tzn. badanie wstępne pacjenta, sporządzenie wywiadu, asystowanie do operacji, doglądanie pacjenta, zmiana opatrunków, usuwanie szwów i sporządzenie wypisu. Ogólnie można było wcielić się w rolę lekarza i wykonywać jego pracę, przy tym będąc pod kontrolą tak co by gafy nie popełnić. To co mi się szczególnie spodobało – można było asystować prawie do wszystkich operacji, a przy tym dużo podziałać (nie tylko trzymać haki;) ) Czasu na wszystko było dużo, więc papierkową robotę zawsze można było przełożyć na popołudnie. Dzień pracy kończył się różnie, w zależności od wypełnienia obowiązków. A to co szczególnie mi utkwiło to to że wszystko co robiłem to mogłem ale nie musiałem. Lekarz prowadzący na wstępie powiedział, że jeśli chce się czegoś nauczyć to mogę robić wszystko, ale jeśli nie to nie ma problemu smile.png

Atutem szpitala jest również kadra. Wszyscy lekarze byli bardzo mili i przyjaźnie do studenta nastawieni. Aż miło się pracowało. Jeśli było coś dodatkowego do wykonania to nie było to narzucone odgórnie, a byłem zapytany czy mogę to wykonać... może taki szczegół ale miły.

Mając czas w weekend lub wieczorami można było spokojnie pozwiedzać Stolicę co polecam szczególnie tym którzy jeszcze tego nie uczynili smile.png

Ze spraw technicznych – szpital zapewnił mi nocleg na całość praktyk. Wyżywienie we własnym zakresie bądź można wykupić dzienny pakiet (śniadanie, obiad, kolacja) który był w bardzo dobrej cenie i okazał się wystarczający. Kontakt ze szpitalem w sprawie praktyk najlepiej telefonicznie, bądź przez email podany na stronie a później jak wcześniej wspomniałem z Panem Dariuszem Malczykiem i Docentem Kielarem.

WWW kliniki: http://www.medicover.com/plpl/szpital/548,Klinika-Chirurgii.htm
WWW szpitala: http://www.medicover.com/plpl/szpital/

Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.