Skocz do zawartości

Chrapanie - jak się pozbyć?


compelling

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pewien problem. Otóż tym problemem jest chrapanie. Chciałabym się pozbyć tej krępującej sprawy w nie inwazyjny sposób, czyli bez interwencji chirurga. W sieci natknęłam się na [CENZURA]  poduszkę, która ponoć pomaga. [CENZURA] Może jest ktoś, kto [CENZURA] podzieli się swoimi doświadczeniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Niestety mojemu mężowi nie pomogły żadne poduszki, ani żadne inne wynalazki. Po prostu są takie pozycje w których nie może spać, bo od razu zaczyna chrapać. Myślę, że kluczem jest czasami obserwacja. Wizyta u lekarza jest konieczna. Chrapanie ma bowiem wiele przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pomaga głośne śpiewanie dzięki któremu wzmacnia się podniebienie miękkie :D Nie jest ono wtedy wiotkie podczas leżenia na plecach i powietrze może w miarę swobodnie przechodzić. Oprócz tego można podejść do laryngologa, on zbada czy przegroda nosowa jest prosta i nie utrudnia oddychania, podobnie czy z krtanią jest ok. Ponadto jeśli ma się nadwagę warto się pozbyć dodatkowych kilogramów, bo to też utrudnia spokojny sen. Można też poprosić drugą osobę by poobserwowała chrapiącego podczas snu. Jeśli wystąpią wg niej momenty zatrzymania oddechu, po którym następuje głeboki wdech połączony z głośnym chrapnięciem to mogą to być objawy bezdechu śródsennego. Wtedy lepiej się udać do poradni bezdechu czy np oddziału pulmonologii gdzie porobią badania i mogą polecić taką maszynkę z maską która (w skrócie) ułatwia oddychanie w nocy i zapobiega epizodom bezdechu.
Z prostszych metod:
- jeśli chrapanie występuje w jakiejś określonej pozycji np na plecach, można wtedy naszyć na tyle koszulki od piżamy kieszonkę w którą wsadza się piłkę tenisową. To powoduje, że człowiek nie będzie mógł się położyć na plecach i nawet w nocy przy zmianie pozycji położy się nieświadomie na drugim boku albo brzuchu ;)
- można też kupić skrzydełka przyklejane na nos które rozszerzają nozdrza i ułatwiają oddychanie.
Przetestowałem wszystkie powyższe metody na moim ojcu i najbardziej skuteczne okazało się zrzucenie zbędnych kilogramów i skrzydełka na nos ;) Chrapie mniej niż kiedyś i o wiele ciszej. Dieta i ćwiczenia naprawdę mogą zdziałać cuda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

To chyba jest związane z poalkoholową wiotkością ;) w wyniku tego podniebienie miękkie zapada się bardziej niż zwykle i człowiek chrapie. Dlatego też tak ważne jest ułożenie pijanych znajomych w pozycji bezpiecznej, bo mogą się udusić własnym językiem, o wymiocinach nie wspominając :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.