Skocz do zawartości

Chrapanie - jak się pozbyć?


compelling

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba jest związane z poalkoholową wiotkością ;) w wyniku tego podniebienie miękkie zapada się bardziej niż zwykle i człowiek chrapie. Dlatego też tak ważne jest ułożenie pijanych znajomych w pozycji bezpiecznej, bo mogą się udusić własnym językiem, o wymiocinach nie wspominając :P

Ostatnio musiałam w ten sposób postąpić z moim znajomym. Strasznie się chłop poskładał...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heheh też to przerabiałem ostatnio kolega mały włos nie udusił się wymiocinamibo zasnął nie wiadomo jak nie wiadomo kiedy odtamtej pory staramy się wszystkich ustawiać w bezpiecznej pozycjigdy już widzimy jak zasypiają sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki macie jakieś sposoby na chrapanie po takim głośnym chrapnięciu się nagle budzę? może to 
nie zdarzami się częstoale czy da się temu jakoś zaradzić? czasem już tego mam naprawdę dość śpię sobie twardo
nagle chrap! i oczyjak pięć złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie mam taki bezdech śródsenny i nie wiem, co mam z tym mam zrobić tylko to naprawdę rzadko się zdarza nie jestemotyły na tyle żebym miał z tym problem. Tu trzeba zgłosić się od razu do lekarzy czy jakoś na własną rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, domowe sposoby na chrapanie istnieją, jednak żadnych nie znam a ich skuteczność, jak podejrzewam, przez nikogo nie została zbadana.

 

Co do bezdechu śródsennego, to musi on być rozpoznany przez lekarza, na podstawie odpowiednich kryteriów. I on będzie wdrażał odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem pojawia się chwilowe zatrzymanie oddychania - bezdech sennym. Bezdech bywa niebezpieczny dla życia, a samo chrapanie jest zdecydowanie niezdrowe, bo niedotleniony organizm gorzej funkcjonuje. A ponadto po przebudzeniu osoba chrapiąca odczuwa bóle głowy, osłabienie, przygnębienie oraz zmęczenie. Po latach zaś chrapanie może być przyczyną kłopotów z koncentracją i zapamiętywaniem, a nawet osłabić libido, zwiększyć ryzyko wypadków i depresji, doprowadzić do zaburzeń pracy układu krążenia, np. do nadciśnienia czy przerostu prawej komory serca. Jest wiele metod likwidowania chrapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do laryngologa, jeśli powyższe metody nie skutkują. Chrapanie może być spowodowane obecnością polipów w nosie, przerośniętymi migdałkami lub krzywą przegrodą nosową. Specjaliści często zalecają wtedy zabieg. Polega on na podniesieniu zwiotczałego podniebienia poprzez wprowadzenie na kilka sekund do jamy ustnej specjalnych, bipolarnych elektrod. W efekcie zabliźnione podniebienie unosi się. Zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, a rany goją się w przeciągu kilku tygodni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spie w stoperach,maz uzywa plastrow na nos,ale to i tak nie pomaga.Czasami tak glosno chrapie,ze mysle czy on jakas bestia nie jest.Nie pomaga przewracanie na bok,gwizdanie,szturchanie,a jak zatkam mu nos to chyrczy jak stary silnik od traktora.Chyba niedlugo zwariuje!Ps.mial juz operowana przegrode nosa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: Ja słyszałem coś o chirurgicznym wypalaniu gardła...

 

Sposób wydaje mi się ciekawy, ale pod warunkiem używania do tegoż wypalania na przykład jakiejś dobrej naleweczki, lub śliwowicy lub tym podobnych wypalaczy. Czy dobrze zrozumiałem intencje autora? :-) Jeśli tak, to do ... wypalania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.