Skocz do zawartości

Szkła kontaktowe


Aniabal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić okulary na szkła kontaktowe. Znalazłam już nawet sklep z dobrymi cenami (tu reklama sklepu)

 , tylko waham się czy to będzie dobre rozwiązanie. Do tej pory nie miałam styczności z soczewkami i zastanawiam się, czy to będzie dla mnie dobre rozwiązanie. Chyba najlepiej będzie wybrać się do lekarza i zapytać go o opinię, jednak tu również chciałabym zaczerpnąć opinii. Czy ktoś z Was nosi szkła kontaktowe? Są wygodniejsze od okularów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Do lekarza i tak musisz iść, żeby je dobrał. 

Moja koleżanka przerzuciła się jakiś czas temu i jest zadowolona. Jak ona to ujęła, ma lepsze pole widzenia. ;) 

Czy będą wygodne dla Ciebie, to już musisz sprawdzić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lekarza i tak musisz iść, żeby je dobrał. 

Moja koleżanka przerzuciła się jakiś czas temu i jest zadowolona. Jak ona to ujęła, ma lepsze pole widzenia. ;) 

Czy będą wygodne dla Ciebie, to już musisz sprawdzić sama. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja noszę jednodniowe, ale tylko sporadycznie, typu sport, kiedy mi przeszkadzają okulary czy jakaś impreza. Jeden dzień czy parę godzin jestem w stanie wytrwać, ale na co dzień chyba nie dałabym rady. Przeszkadza mi, że mam coś na oku (tak, wiem, jak się dobrze założy to nie powinno się ich czuć - nie w tym rzecz, może bardziej w psychice) i preferuję jednak okulary. Ale moja koleżanka nosi codziennie od chyba 10 lat, albo i więcej i jest zadowolona, więc przypuszczalnie są to osobiste preferencje, nie przewidzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę jednodniowe od lat i nie narzekam, ale rzeczywiście niektórzy nie potrafią się przyzwyczaić do noszenia soczewek i pozostają im jedynie okulary. 

 

Soczewki są wygodne, czasami klima może przeszkadzać zwłaszcza jeżeli wieje Ci na twarz (ach te klimatyzacje w salach operacyjnych), ale oprócz tego nie ma większych problemów. W przypadku tych długookresowych dochodzi kwestia odbiałczania i płynów - jak ktoś ma pecha to może szukać odpowiedniego płynu (np,. który nie uczula) praktycznie w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę soczewki miesięczne iWear od paru lat i powiem, że bardzo mi podpasowały. Duzo wygodniej mi się nosi niż okulary, nie czuję wlaściwie wcale, chyba że coś w twarz dmuchnie ;) Płyny stosowałam różne, ale właściwie żaden nie był lepszy/gorszy. Kupuję zawsze w jednym sklepie, tam mają sprawdzone.

 

Okulista oczywiście konieczny do dobrania, więc tam można wypytać o wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

jak dobrze się dobierze soczewki, to nie powinno być problemu w ich noszeniu, poszerza się pole widzenia... noszę szkła kontaktowe na zmianę z okularami, tak zalecił mi okulista i jest ok. ważna jest higiena soczewek - czyszczenie i przechowywanie, kiedy zaczynałam je nosić, trochę dużo czasu zajmowało mi ich zakładanie i zdejmowanie, ale teraz nabrałam już wprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz okulary i nie przeszkadzają Ci to nie widzę problemu, żeby je zmieniać na soczewki. Natomiast jeśli przeszkadzają Ci to owszem możesz zmienić (jest to wydatek tylko konkretnie nie wiem ile, ale od znajomego wiem, że troszkę to kosztuje) aczkolwiek ja bym nie radziła bo to co słyszałeś na ten temat to prawda, soczewki psują oczy, a konkretnie rogówki. Ale co zrobisz to już Twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.