Skocz do zawartości
Aniabal

Szkła kontaktowe

Recommended Posts

Pojawiaja sie raz na jakis czas artykuly, ze ktos tsm ucierpial przez soczewki. Po glebszym wczytaniu sie okazuje, ze np nie zdejmowal soczewek przez pol roku (fakt)

Kazuistyka, jak podejrzewam.

Wierzę w bezpieczeństwo soczewek.

Oczywiście, że tak najpierw należy udać się do specjalisty. Na pewno dobierze Ci odpowiednie szkła. Ja tak mam i jestem zadowolona z doboru.

Ja noszę soczewki na zmianę z okularami. Są przypadki, ze wygodniej jest nosic soczewki a innych sytuacjach okulary. Jak jesteś w miescu gdzie jest pył i kurz to lepiej okulary, jezeli idziesz na rower to lepiej soczewki. Ja kupuję soczewki J&J przez neta bo są tańsze . Jak zamówisz od razy kilka opakowań to nawet dostaniesz rabat i zaoszczędzisz sporo.

Też myślę o przejściu na soczewki :) w końcu nie było by problemu z parowaniem i małym polem widzenia i koniec ze strachem podczas gry w siatę

Rozwiązanie na pewno dobre o ile nie masz oporów przed czymkolwiek w oku. Ja niestety mam i dla mnie takie rozwiązanie jest nierealne. Ja mam nawet problem z zakropleniem oczu :)

Sama jestem posiadaczką szkieł kontaktowych i muszę powiedzieć, że to jest najlepsze co mogło mnie spotkać w życiu i teraz bym nigdy nie założyła okularów. Oczywiście na początku było ciężko się przyzwyczaić. Wiadomo, że trzeba zmieniać codziennie, lub co miesiąc w przypadku miesięcznych, ale nie musimy martwić się zaparowaniem, jak w przypadku okularów, czy stłuczeniem, lub zgnieceniem, a to jest duży plus dla osób, które za bardzo nie uważają na to co mają na nosie. 

Dokładnie, zgadzam się z Lilianną. U mnie soczewki też zmieniły życie na lepsze. Noszenie okularów to była dla mnie katorga, ale szkła kontaktowe są prawie niezauważalne. Trzeba tylko przestrzegać zasad higieny oraz ściągać je np. do spania czy na basen. Bardzo pomocna jest ta infografika, którą załączyłem.

zasadyprawidlowegonoszeniasoczewek_soczewki24a.jpg

Do okulisty na pewno warto iść i samemu lepiej nie eksperymentować. To lekarz musi dokładnie doradzić, jakie dana osoba powinna nosić soczewki. Jeżeli posiada się już odpowiednie informacje, najlepiej kupować takie soczewki w specjalistycznych sklepach . Ze wzrokiem nie ma żartów, bo raczej nic nie jest w stanie pomóc w jego odzyskaniu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się