Skocz do zawartości

Które licea w Polsce to kuźnie dla przyszłych lekarzy?


Newman

Rekomendowane odpowiedzi

Siódemka, potwierdzone info :D tylko z mojej klasy medycynę albo stomę studiują 24 osoby (w klasie miałem 35) do tego 2 na farmacji, 2 po ratownictwie :P a to tylko jeden z 5 biol-chemów na roku, więc w sumie z mojego rocznika lekko 60 osób studiuje któryś z powyższych kierunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam, 

a co z ludźmi z bardzo przeciętnych liceów? znam takich, którzy też dostali się na studia medyczne, no może jedna na klasę albo jeden na pół szkoły, ale dostał się na kierunek medyczny, kończy albo już ukończył i pracuje w zawodzie :), w moim mieście są tzw. 2 najlepsze ogólniaki, ale ludzie bardziej chyba myślą o prawie, administracji albo o czymkolwiek, co jest daleko od domu - tak nam przynajmniej mówią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pewnie, są osoby z przeciętnych ogólniaków, a nawet po technikum, które dostały się na medycynę. Chcieć to móc. Podejrzewam, że do tych "lepszych" szkół chodzą osoby, które mają jakieś ambicje (bo medycyna taka trudna, taka prestiżowa), bo wierzą, że właśnie tam ich dobrze przygotują do matury. I na tym IMO polega "lepszość" takich szkół. Tak było przynajmniej z moją - chodziłem do Unii do Lublina i faktycznie sporo osób dostało się od nas z rocznika na studia medyczne, ale raczej dlatego, że od dawna chcieli być lekarzami. I uparcie do tego dążyli. A nie byli jacyś zdolni - patrz: ja : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za moich czasów w Katowicach były dwie szkoły słynące z dobrych bio-chem: Mickiewicz(który ma niesamowity poziom na wszystkich profilach, ale rygor taki, że 75% kończy u psychologów na terapii) oraz Maczek(który słynie tylko z dobrych bio-chemów). Ja wybrałem słabą szkołę ale za to miałem blisko na lodowisko ;) Nie ważne jaka szkoła czy nauczyciele, ważne jak bardzo nam się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zwieksza sie cisnienie na mede i podobne, bo ludzie coraz bardziej dostrzegaja perspektywy (a raczej brak) po wielu dziwacznych kierunkach. Dlatego naotwieralo sie milion biolchemow, niektore sobie dodaly "medyczna" w nazwie dla sciagniecia ludzi. Wiadomo, niz demograficzny to szkoly kusza jak moga ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.